10. prosince 2017 • 23:08

Lyon porazil Amiens a je opět druhý. Marseille přemohlo St. Etienne jasně 3:0

Valére Germain dal první gól Marseille. Olympique nakonec porazil St. Etienne 3:0
NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu

Fotbalisté Lyonu otočili zápas 17. kola francouzské ligy na hřišti Amiens a zvítězili 2:1. V tabulce se vrátili na druhé místo o skóre před Monako. Stejný počet bodů (35) jako Lyon i Monako má také čtvrtá Marseille, která porazila St. Etienne jasně 3:0.

Lyonu se na hřišti Amiens vůbec nedařilo a v prvním poločase nevyslal ani jednu střelu na branku, což se mu v lize stalo poprvé od dubna. Naopak domácí dokázali už v deváté minutě skórovat, když Marcelo neodvrátil ve vápně centr a míč propadl až ke Gakpému, který překonal gólman Lopese.

Hosté ale v druhém poločase zabrali a v 79. minutě po kombinaci s NDombélém vyrovnal Aouar. Minutu před koncem Olympique čelil penaltě, Kakuta však trefil tyč a v nastavení na druhé straně rozhodl o páté venkovní výhře Lyonu v řadě druhým zásahem Aouar.

Marseille bodovala podvanácté v řadě a v zápase se St. Etienne dominovala. Po dvou gólech Germaina a jednom zásahu Ocampose zvítězila 3:0 a potvrdila, že na tohoto soupeře na stadionu Vélodrome umí: v tomto tisíciletí mu ještě nepodlehla.

Francouzská fotbalová liga - 17. kolo:
Amiens - Lyon 1:2 (9. Gakpé - 79. a 90.+4 Aouar), Nantes - Nice 1:2 (12. Bammou - 42. Pléa, 75. Balotelli), Marseille - St. Etienne 3:0 (11. a 71. Germain, 80. Ocampos)

1.  Paris SG 20 17 2 1 59:15 53
2.  Marseille 21 13 5 3 43:22 44
3.  Monaco 21 13 4 4 48:21 43
4.  Lyon 20 12 6 2 47:21 42
5.  Nantes 20 10 3 7 18:19 33
6.  Nice 21 9 4 8 27:31 31
7.  Guingamp 20 8 5 7 23:24 29
8.  Montpellier 20 6 9 5 17:13 27