Jan Podroužek
12. ledna 2023 • 11:35

Miliardy tančí... PSG bude pod dozorem kvůli obří ztrátě, co je klíčová chyba?

Autor: Jan Podroužek, inf
Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
MOMENTY Davida Hovorky: gól hýžděmi, Liga mistrů i nej stopeři s Kúdelou
Dloubák: Malí hráči protékají sítem. Pak ale září, budeme mít víc hračičků, co dominance Slavie?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už je to tu zase, oči navrch hlavy. Z poslední podrobné analýzy společnosti Football Benchmark vyplývá, že v Paříži mají k racionálnímu řízení fotbalového klubu neuvěřitelně daleko. Hospodaření PSG bude pod dozorem kontrolního panelu UEFA zaměřeného na dodržování pravidla Financial Fair-Play. Jiní giganti svůj provoz uzdravují, bolestnou recesí ale prochází Itálie.Minulý rok zasáhla fotbalovou Evropu invaze Superligy, plán největších a nejbohatších, jak být ještě bohatší. Nebo aspoň ne tak zadlužený… Její dočasné zadušení ale nijak nesnižuje téma hospodaření klubů, stále živou problematiku úzce související mimo jiné právě i se zavedením odtržené elitářské soutěže.

Z poslední analýzy společnosti Football Benchmark je patrné, že se nicméně hlavní značky uzdravují. Nejvíce je to znát na Realu Madrid, který ve velké části prvních dvou dekád nového tisíciletí patřil k nejprodělečnějším klubům, za poslední tři roky ale velmi vyvážil své výdaje vůči příjmům.

Real podle výroční zprávy vykázal příjmy ve výši 714 milionů eur, tedy asi 18,6 miliardy korun a celkově skončil v plusu 13 milionů eur, přibližně 340 milionů korun. Je přitom schopen držet své celkové výdaje na mzdy na 73 procentech vůči svým příjmům, což je obecně považováno za vhodný poměr.

Z vypočítaného profitu vyplývá, že odečteme-li náklady na mzdy, ostatní

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
1

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud