Palermo vyhodilo kouče Gasperiniho před třemi týdny. Teď ho vzalo zpátky | iSport.cz
26. února 2013 • 14:24

Palermo vyhodilo kouče Gasperiniho před třemi týdny. Teď ho vzalo zpátky

Autor: kub
SMutek fotbalistů Palerma
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pampalini lovil zvířata, Zamparini zase fotbalové trenéry. A jde mu to podstatně lépe než lovci z legendárního kresleného seriálu. Maurizio Zamparini, vulkanický boss italského Palerma, v neděli odstřelil svého kouče s pořadovým číslem 42 - Alberta Malesaniho nahradil Gian Piero Gasperini.„Šlo o jediné možné řešení v této nepříznivé situaci,“ uvedl v tiskovém prohlášení klub, který v zimě usiloval o angažování Milana Baroše.

Malesani vydržel u posledního týmu Serie A pouze tři zápasy, které všechny skončily remízou - a to bylo pro netrpělivého šéfa málo. Ještě zvláštnější je však další okolnost této změny, pro Zampariniho rovněž typická. K týmu se vrátil Gasperini, tedy muž, kterého Malesani před třemi týdny střídal.

Ambiciózní Palermo, které ještě před třemi lety bojovalo v Evropské lize s pražskou Spartou, prožívá turbulentní sezonu. Tým, který se měl v poklidu pohybovat v první polovině tabulky, od začátku šlape sestupovou vodu, a musí vstřebat už třetí (!) změnu trenéra v sezoně.

Ročník na lavičce zahájil Giuseppe Sannino, kterého sám Zamparini označil za nejlepší letní nákup. Sannino však už po třetím kole musel uvolnit místo Gasperinimu, o jehož rošádě s Malesanim už řeč byla...

Třiasedmdesátiletý Zamparini, který zbohatl především na prodeji obchodních center, do fotbalu vstoupil v roce 1987 jako majitel Benátek, které zachránil před bankrotem a přivedl až do Serie A.

Podobný kousek se mu povedl i s Palermem, které koupil roku 2002. Je to zvláštní patron, nejde daleko pro peprný výraz a venkovní zápasy svého týmu sleduje zásadně v televizi. Tradici neporušil dokonce ani v případě sicilského derby v Catanii, na něž ho osobně pozval prezident domácího týmu.

Témata:  sport, fotbal, itálie, Palermo
 
16. kolo
Články odjinud


Články odjinud