3. února 2014 • 23:00

Janovské derby ovládla Sampdoria, brala tři body za výhru 1:0

0
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 2:4. Letenští jsou o krok blíž k titulu, zářil Kuchta
SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 3:0. Jasná záležitost, hosté se zvedli až v závěru

SOUHRN 22. KOLA | Fotbalisté Juventusu ve šlágru italské ligy porazili své odvěké rivaly z Interu Milán 3:1 a vede tabulku o devět bodů před AS Řím. V pondělní dohrávce vyhrála Sampdoria Janov v derby nad FC těsně 1:0.

Lídr Serie A udělal další krok k zisku třetího titulu po sobě. Šéf jeho zálohy Andrea Pirlo nejdříve naservíroval parádní centr na hlavu švýcarského obránce Stéphana Lichtsteinera, zbylé góly připravil pro své spoluhráče Paul Pogba. Inter nevyhrál už pět zápasů, navíc se v tomto období dočkal pouhých dvou gólů. Ten dnešní vstřelil, až když bylo rozhodnuto.

Neapol prohrála na hřišti Bergama a poprvé od listopadu našla přemožitele. Přesto zůstala na třetím místě tabulky se ztrátou šesti bodů na druhý AS Řím. Utkání rozhodl dvaatřicetiletý útočník Bergama German Denis dvěma góly v druhém poločase. Na kontě má po 22. kole devět branek. V 70. minutě upravil na konečných 3:0 Maximiliano Moralez. Neapol nebodovala poprvé od listopadového duelu s Parmou.

Fotbalisté AC Milán remizovali na svém hřišti s FC Turín 1:1. Pod novým trenérem Clarencem Seedorfem tak v lize poprvé ztratili body. Hráči FC Turín šli do duelu z lepší pozice a své postavení v tabulce potvrdili vedoucím gólem v 18. minutě.

Utkání AS Řím s Parmou přerušil sudí kvůli hustým srážkám už na začátku první půle

AC před týdnem otočil duel s Cagliari dvěma góly v posledních třech minutách, tentokrát však bez vykartovaného útočníka Maria Balotelliho stihl jen vyrovnat. O vyrovnávací branku se postaral nečekanou dělovkou zpoza vápna stoper Adil Rami, který se za milánský tým trefil poprvé.

O vítězství Cagliari nad Fiorentinou rozhodla 39. minuta, kdy faul Facunda Roncaglii potrestal z pokutového kopu Mauricio Pinilla. Sardinský tým se dočkal výhry po šesti utkáních, z nichž poslední tři prohrálo.

I souboj Udine s Boloňou rozhodla penalta. Základ k výhře Udine 2:0 položil v 15. minutě z pokutového kopu Antonio Di Natale, v nastavení druhého poločasu pojistil výhru hostů Nicolás López.

Catania - Livorno 3:3
Branky: 61. Bergessio, 75. Barrientos, 88. Almirón - 51. a 77. Emeghara, 72. Paulinho z pen.

Bergamo - Neapol 3:0
Branky: 47. a 65. Denis, 70. Moralez

Juventus Turín - Inter Milán 3:1 (16. Lichtsteiner, 47. Chiellini, 56. Vidal - 72. Rolando)

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.