13. dubna 2014 • 22:45

FC Turín dvěma trefami v nastavení složil na lopatky FC Janov

Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

ITALSKÁ LIGA - SOUHRN 33. KOLA | Fotbalisté Neapole zvítězili v zápase italské ligy nad Laziem Řím 4:2, Gonzalo Higuaín vstřelil hattrick. Fiorentina po divoké přestřelce na hřišti Hellasu Verona vyhrála 5:3, Inter Milán deklasoval v Janově Sampdorii 4:0. Na pohárových příčkách tak zůstala situace stejná.

Neapol zápas s Laziem nezačala dobře a v 21. minutě prohrávala po gólu Senada Luliče. Do konce poločasu však stihl vyrovnat střelou z dálky záložník Dries Mertens.

Na začátku druhé půle fauloval hostující obránce Lorik Cana v pokutovém území a po druhé žluté kartě musel opustit hřiště. Higuaín penaltu proměnil a poslal Neapol do vedení. Na 3:1 zvýšil tentýž hráč v 67. minutě, když využil centr Lorenza Insigneho.

O čtvrt hodiny později ale dokázal snížit po individuální akci Ogenyi Onazi. Pro tohoto nigerijského záložníka to byla první trefa v sezoně. V nastavení ale znovu zaúřadoval Higuaín, jenž přehodil brankáře Berishu a zkompletoval hattrick. Se 17 góly se v tabulce střelců Serie A dělí o třetí místo s Lucou Tonim z Hellasu Verona.

Osm branek padlo v zápase mezi Veronou a Fiorentinou. Hosté sice od 14. minuty prohrávali po trefě Jacopa Saly, poté se ale čtvrtý tým tabulky oklepal a ještě do poločasu vedl zásluhou Juana Cuadrada a Alberta Aquilaniho.

V 63. minutě na 3:1 zvýšil Borja Valero, o deset minut později ale svou sedmnáctou trefu v sezoně přidal z penalty Toni. Fiorentina již další zdramatizování zápasu nepřipustila, v 83. minutě nejprve pokutový kop proměnil Alessandro Matri, o tři minuty později svoji druhou branku v zápase přidal Aquilani. V nastavení dokázal už jen snížit na konečných 3:5 domácí útočník Juan Iturbe.

Inter po sérii čtyř zápasů bez výhry uspěl na hřišti Sampdorie Janov a zvítězil vysoko 4:0. Dva góly si připsal Mauro Icardi, trefili se také Walter Samuel a nejlepší střelec Interu Rodrigo Palacio.

Fotbalisté AS Řím v italské lize porazili doma Atalantu Bergamo 3:1 a na vedoucí Juventus Turín mají v neúplné tabulce ztrátu pěti bodů. Druhý tým tabulky nastoupil bez svého nejlepšího střelce Mattia Destra, který si odpykává třízápasový disciplinární trest za úder do obličeje obránce Davideho Astoriho v minulém kole v Cagliari. AS se musel obejít také bez zraněného obránce Mehdiho Benatii.

Chybějícího Destra zastoupil v prvním poločase nejprve Brazilec Rodrigo Taddei, minutu před přestávkou pak srbský útočník Adem Ljajič využil přiťuknutí Daniele De Rossiho a bylo to 2:0. Krátce po hodině hry přidal třetí branku Římanů Gervinho, který vyzrál na ofsajdovou past soupeře a obstřelil gólmana Andreu Consigliho.

Kosmetickou úpravu výsledku obstaral dvanáct minut před koncem přesně umístěnou hlavičkou záložník Giulio Migliaccio, který se po pětizápasové absenci uvedl svou premiérovou brankou v sezoně.

Hellas Verona - Fiorentina 3:5
Branky: 14. Sala, 73. Toni z pen., 90.+1 Iturbe - 44. a 86. Aquilani, 31. Cuadrado, 63. Valero, 83. Matri z pen.

Livorno - Chievo 2:4
Branky: 6. Siligardi, 34. Paulinho z pen. - 9., 45.+2 a 56. z pen. Paloschi, 23. Thereau)

Neapol - Lazio Řím 4:2
Branky: 49. z pen., 67. a 90.+4 Higuaín, 41. Mertens - 21. Lulič, 82. Onazi

Sampdoria Janov - Inter Milán 0:4
Branky: 13. a 63. Icardi, 60. Samuel, 79. Palacio

AC Milán - Catania 1:0
Branka: 23. Montolivo.

1. Juventus 38 33 3 2 80:23 102
2. Řím 38 26 7 5 72:25 85