11. ledna 2015 • 14:39

Totti uzmul výhru rivalovi. Po gólu si udělal selfie s kotlem AS

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Veterán Francesco Totti dvěma góly zachránil fotbalistům AS Řím remízu 2:2 v derby s Laziem, ale na hřišti se blýskl také povedeným selfie s fanoušky domácího týmu při oslavě druhé branky. AC Milán remizoval v utkání 18. kola italské ligy na hřišti FC Turín 1:1, o vedení přišlo v 81. minutě po brance Kamila Glika. Milánský celek tak z posledních tří zápasů získal pouhé dva body, zatímco Turín popáté v řadě bodoval. Fotbalisté mistrovského Juventusu Turín vyhráli na hřišti Neapole 3:1 a vedou tabulku už o tři body před AS Řím.

Výsledná Tottiho fotografieFoto Facebook.com/officialasroma

Lazio začalo proti velkému rivalovi lépe a o přestávce vedlo 2:0 díky Maurimu a Felipemu Andersonovi. Druhý poločas však patřil kapitánovi AS Tottimu, který nastoupil v rekordním 40. římském derby.

Osmatřicetiletý útočník smazal náskok soupeře a v 64. minutě svou druhou trefu povedeným volejem oslavil populární "selfie" fotografií s fanoušky za zády.

Jedenáctým gólem v soubojích týmů z italské metropole Totti vyrovnal počin fotbalisty AS Dina Da Costy z padesátých let minulého století.

"Pro Římana je tento rekord jednou z nejlepších věcí, kterých lze dosáhnout," řekl novinářům Totti. "Nejsem zvyklý fotit selfies, protože si rád udržuju soukromí, ale v týdnu jsem přemýšlel o speciální oslavě a díky této fotografii si bude můj gól každý pamatovat," přidal bývalý italský reprezentant.

Cagliari na svém stadionu zdolalo 2:1 poslední Cesenu, ukončilo sérii devíti ligových zápasů bez vítězství, ale zůstává osmnácté. Josef Hušbauer, čerstvá posila ze Sparty, za sicilský tým ještě nastoupit nemohl. Za Cagliari se prosadili už v první půli Joao Pedro a Donsah, až v úplném závěru snížil Brienza.

Inter Milán porazil FC Janov 3:1 a zaznamenal první domácí vítězství od listopadového návratu trenéra Roberta Manciniho. Už v prvním poločase skórovali Argentinci Palacio s Icardim, v závěru snížil Izzo, ale dvě minuty před koncem přidal třetí gól "Nerazzurri" Vidič. Srbský obránce se trefil poprvé od letního příchodu z Manchesteru United.

Už ve třetí minutě se přitom svěřenci Filippa Inzaghiho dostali do vedení. Glik zatahal v pokutovém území Jérémyho Méneze za dres a sám faulovaný útočník a nejlepší střelec AC penaltu proměnil. Po zbytek poločasu byl ale lepší domácí tým a do druhého dějství šel navíc v přesile, jelikož byl po druhé žluté kartě vyloučen De Sciglio.

Turínu se i přes množství šancí dlouho nedařilo početní převahu využít. Až v 81. minutě dokázal vyrovnat po Peresově rohovém kopu polský reprezentant Glik, jenž se v této sezoně prosadil popáté.

Fotbalisté mistrovského Juventusu Turín vyhráli na hřišti Neapole 3:1 a vedou tabulku už o tři body před AS Řím.

Juventus poslal do vedení ve 29. minutě povedeným volejem Pogba. Po hodině hry odpověděl z rohu Britos, ale v 69. minutě vrátil "Staré dámě" náskok z další standardní situace Cáceres. V nastavení ještě přidal třetí gól hostů Vidal. Juventus vyhrál ligový duel na půdě Neapoli poprvé od srpna 2000

Fiorentina - Palermo 4:3
Branky: 20. Pasqual, 51. Basanta, 64. Cuadrado, 74. Joaquín - 59. a 61. Quaison, 81. Belotti z pen.

Hellas Verona - Parma 3:1
Branky: 39. Sala, 72. Toni, 90.+1 Valoti - 63. Lodi

Sampdoria Janov - Empoli 1:0
Branka: 49. Eder

Neapol - Juventus Turín 1:3
Branky: 64. Britos - 29. Pogba, 69. Cáceres, 90.+4 Vidal

1. Juventus 38 26 9 3 72:24 87
2. Řím 38 19 13 6 54:31 70