15. února 2015 • 17:00

AS Řím doma ztratilo s posledním, Fiorentina vyhrála v Sassuolu

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

SOUHRN 23. KOLA ITALSKÉ LIGY | Fotbalisté Juventusu vedou tabulku italské ligy i po 23. kole o sedm bodů před AS Řím. Lídr měl šanci odskočit svému pronásledovateli na devět bodů, protože AS hrál odpoledne doma bez branek s poslední Parmou. Juventus však večerním duelu nedokázal zvítězit na hřišti předposlední Ceseny, kde remizoval 2:2.

Juventus v Ceseně od 17. minuty prohrával po gólu Djuriče, ale Morata a Marchiso ještě do poločasu výsledek otočili. Skóre srovnal v 70. minutě domácí Brienza, ale favorit dostal v závěru šanci ke vstřelení vítězné trefy. V 82. minutě kopal Vidal penaltu, netrefil však branku.

AS Řím remizoval popáté z posledních šesti utkání. Římané znovu potvrdili, že i když už 13 ligových zápasů neprohráli, tak mají problém s koncovkou. Tentokrát měli proti Parmě výraznou herní převahu, ale z 19 střeleckých pokusů jen čtyři nasměrovali mezi tyče a s nimi si brankář Mirante poradil.

K protržení střeleckého trápení nepomohlo ani nasazení nové posily Doumbii, který se vrátil po triumfu na africkém šampionátu společně s další útočníkem z Pobřeží slonoviny Gervinhem. Pro AS to byla pátá domácí remíza v řadě, což se mu stalo poprvé od roku 1981.

Naopak se rozehrává Inter, který po vítězství nad Palermem dnes porazil také Bergamo 4:1. Za třemi body ho už ve 2. minutě nasměroval Shaqiri, dva góly přidal Guarín.

Ještě o gól více nastřílel Janov při výhře 5:2 nad Veronou. Za domácí dal dvě branky Niang, Veroně nepomohly ani dva zásahy veterána Toniho.

Cagliari remizovalo 1:1 na hřišti Turína a zůstává v pásmu sestupu. Český záložník Josef Hušbauer znovu zůstal jen mezi náhradníky.

FC Janov - Hellas Verona 5:2
Branky: 12. a 30. Niang, 10. vlastní Agostini, 65. Bertolacci, 86. Perotti - 20. a 57. Toni

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.