Hušbauer nenastoupil ani pod Zemanem, Juventus zvýšil náskok

0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

SOUHRN 28. KOLA ITALSKÉ LIGY | Fotbalisté Cagliari pod vedením Zdeňka Zemana prohráli v 28. kole italské ligy na půdě AC Milán 1:3 a zůstávají v sestupovém pásmu. Na slavném San Siru zápas sledovalo nezvykle jen necelých 30 tisíc fanoušků, velké množství jich totiž utkání bojkotovalo na protest proti vedení klubu Silviem Berlusconim. V neděli Juventus porazil Janov a zase navýšil svůj náskok v čele tabulky.

Úvod patřil svěřencům českého trenéra Zemana, útočník Sau pálil těsně vedle. Poté se ovšem přesnou střelou prosadil Ménez a domácí vedli 1:0. Hned po přestávce Cagliari srovnalo, po průniku přes několik obránců se prosadil Farias.

Nicméně AC si vedení dokázalo vzít zpět, další pohledný gól přidal tentokrát Mexés. Čtvrt hodiny před koncem bylo Cagliari blízko vyrovnání, Crisetig ale trefil břevno. Místo toho přišel třetí gól domácího týmu, po zákroku na Cerciho se z pokutového kopu trefil opět Ménez.

Cagliari, na jehož lavičce zůstal Josef Hušbauer, se v boji o udržení propadá do stále větších problémů. Po milánské prohře ztrácí na záchranu čtyři body a tento rozdíl může Atalanta Bergamo ve svém nedělním zápase ještě navýšit. AC Milán sice poskočil na sedmé místo, na pohárové příčky mu ale stále chybí sedm bodů.

Juventus dál zvyšuje náskok

Fotbalisté Juventusu Turín porazili v neděli FC Janov 1:0, gólem o tom rozhodl nejlepší střelec týmu Tévez. Domácí podevatenácté v řadě bodovali, v čele tabulky mají před večerními zápasy už sedmnáctibodový náskok před AS Řím.

V 25. minutě si argentinský kanonýr pohrál s obranou hostů a parádní trefou o břevno rozhodl o třetí ligové výhře Juventusu 1:0 v řadě. V závěru poločasu mohl druhý gól přidat Lichtsteiner, nastřelil ale pouze brankovou konstrukci.

Zdvojnásobit náskok mohl v druhém poločase Tévez z penalty, jeho pokus však zneškodnil gólman Lamanna. Juventus v Serii A neprohrál od října, kdy nestačil venku právě na FC Janov.

AS Řím po pěti zápasech vyhrál

AS Řím poslal do vedení v závěru prvního dějství De Rossi, jenž se trefil poprvé od října 2014, kdy rovněž rozvlnil síť Ceseny. Hosté pak spíše bránili těsné vedení a dočkali se tříbodového zisku po pěti zápasech bez výhry.

Lazio potvrdilo formu z posledních duelů a s Veronou vedlo už po poločase o dvě branky. Hned na začátku se hlavou prosadil Anderson a připsal si devátou branku v tomto ročníku Serie A, gól do šatny pak hostům z přímého kopu vstřelil Candreva. V druhé půli mohl dát třetí branku domácích Anderson, trefil však pouze břevno.

Neapol překvapivě pouze remizovala s Bergamem 1:1. V 72. minutě poslal hosty do vedení střídající Pinilla, přitom jeho tým byl od 55. minuty oslaben po vyloučení Gómeze. Domácí z přesilovky vytěžili alespoň vyrovnání, trefil se další střídající hráč Zapata. Neapol však začíná po čtvrtém zaváhání v řadě ztrácet v boji o Ligu mistrů, na třetí Lazio ztrácí už pět bodů.

Sampdoria si poradila s Interem a posunula se díky brance Edera z 65. minuty na čtvrté místo. Fiorentina na hřišti Udine remizovala 2:2, dvakrát se za ni trefil Gómez.