Fiorentina skolila Bergamo a vede, Juventus si poradil s Boloňou

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

SOUHRN 7. KOLA | Fotbalisté Fiorentiny porazili v italské lize Bergamo 3:0 a vrátili se do čela tabulky o dva body před Inter Milán. AS Řím zvítězil na hřišti Palerma 4:2. Záložník hostů Miralem Pjanič otevřel skóre už po 108 sekundách a vstřelil nejrychlejší branku tohoto ročníku Serie A.

Inter Milán podruhé za sebou nevyhrál, z Janova si po duelu se Sampdorií odvezl jen bod za remízu 1:1. Juventus Turín otočil zápas s nováčkem Boloňou a zvítězil 3:1. K tříbodovému zisku přispěl i Sami Khedira, který odehrál první ligové utkání v dresu "Staré dámy" a hned skóroval. AC Milán doma prohrál s Neapolí 0:4.

Fiorentina se páté výhře v řadě přiblížila hned na začátku duelu s Bergamem. V páté minutě byl po faulu na Blaszczykowského vyloučen Paletta a domácí navíc měli k dispozici penaltu, kterou Iličič bezpečně proměnil.

"Viola" měla v zápase převahu, ani Bergamo ale nezůstalo bez šance. V 26. minutě se Moralez ocitl sám před brankářem Tararusanem, rumunského reprezentanta ale nepřekonal. Na druhé straně naopak zaúřadoval Valero a navýšil náskok domácích.
Ani po druhé brance tlak Fiorentiny neustal a v závěru pojistil tříbodový zisk střídající Verdu. Bergamo tak poprvé po pěti zápasech nebodovalo.

AS Řím vyhrál v Palermu

AS Řím si už v první půlhodině duelu v Palermu připravil pohodlný náskok, když na Pjaničovu rychlou trefu navázali Florenzi a Gervinho. Snížit mohl Vázquez, trefil však pouze břevno. Povedeným dalekonosným centrem ale přispěl k prvnímu gólu Palerma, který v 58. minutě vstřelil Gilardino.

V první minutě nastavení dal kontaktní branku obránce González, na druhé straně však o minutu později pojistil výhru AS druhou trefou v zápase Gervinho. Palermo po slibném začátku sezony, kdy z úvodních tří utkání získalo sedm bodů, prohrálo čtyři zápasy v řadě.

Juventus otáčel s Boloňou

Juventus nezačal zápas s Boloňou dobře a už po pěti minutách prohrával poté, co se po Masinově povedeném pasu trefil Mounier. Domácí ale následně začali v utkání dominovat, po tečovaném centru Evry vyrovnal v 33. minutě Morata.

Po přestávce domácí favorit rozhodl o teprve druhé výhře Juventusu v tomto ligovém ročníku. Nejprve proměnil s přehledem penaltu Dybala a v 63. minutě se z první branky v bíločerném dresu radoval Khedira, který v létě do Juventusu přišel z Realu Madrid.
V zápase na hřišti Sampdorie Janov musel Inter dotahovat, neboť domácí poslal do vedení v 51. minutě Muriel. Bod pro hosty zachránil Perišič, který do Interu přestoupil v létě z Wolfsburgu.

AC Milán vyhořel s Neapolí

O výhře nad Frosinone rozhodlo Lazio až v závěru. Nejprve skóroval v 80. minutě střídající Keita, v nastavení pojistil výhru domácích Djordjevič. Římský celek se po třetím vítězství za sebou posunul na třetí místo tabulky.

Obránce AC Milán Zapata nepřesnou rozehrávkou přispěl k prvnímu gólu Neapole, který ve 13. minutě vstřelil Allan. Jakékoliv šance domácích na obrat zmařil v druhém poločase Insigne, který se prosadil hned dvakrát a v závěru na konečných 0:4 nešťastně upravil vlastním gólem obránce Ely. Neapol pošesté v řadě bodovala.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

Udine - FC Janov 1:1
Branky: 47. Di Natale - 76. Perotti z pen.

Palermo - AS Řím 2:4
Branky: 58. Gilardino, 90.+1 González - 28. a 90.+2 Gervinho, 2. Pjanič, 14. Florenzi

Sampdoria Janov - Inter Milán 1:1
Branky: 51. Muriel - 76. Perišič),

AC Milán - Neapol 0:4
Branky: 48. a 67. Insigne, 13. Allan, 77. vlastní Ely

Fiorentina - Bergamo 3:0
Branky: 6. Iličič z pen., 34. Valero, 90. Verdu

1. Juventus 38 29 4 5 75:20 91
2. Neapol 38 25 7 6 80:32 82