Juventus jede, vyhrál podesáté v řadě! AC Milán se posunul na šesté místo

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Juventus Turín ve 20. kole italské fotbalové ligy zvítězil na stadionu Udine 4:0 a po desátém vítězství v řadě se posunul na druhé místo Serie A. Naopak AS Řím ani pod vedením nového trenéra Luciana Spallettiho nedokázal porazit poslední Hellas Verona. AC Milán porazil díky gólům Carlose Baccy a Kevina-Prince Boatenga 2:0 Fiorentinu a posunul se na šesté místo.

V Udine zazářil především Paulo Dybala, díky kterému obhájce titulu nastřílel všechny čtyři góly už v prvním poločase. Argentinský záložník se sám prosadil z přímého a poté i pokutového kopu, navíc asistencemi připravil branky i pro Khediru a Sandra. Juventus čtyři góly během první půle nastřílel naposledy v listopadu 2012 proti Pescare.

Ani po přestávce se domácí, kteří po vyloučení Danila hráli od 25. minuty v deseti hráčích, na žádný větší odpor nezmohli, ale skóre se už nezměnilo. Juventus ztrácí na vedoucí Neapol nadále dva body.

Kontakt s prvními příčkami tabulky dál ztrácí AS Řím, který remizoval popáté z poslední šesti utkání. Výsledkové zlepšení zatím nepřinesl ani příchod Spallettiho, který v týdnu nahradil odvolaného Rudiho Garciu.

Favorit sice vedl po brance Nainggolana z prvního poločasu, jenže po přestávce z penalty srovnal Pazzini a AS poté doplatil na špatné proměňování šancí. Salah trefil tyč, Džeko pro změnu přestřelil z malého vápna branku. Hellas dokonce mohl i vyhrát, ale Rebič také trefil jen tyč.

Na tři body k pátému Římu se přiblížil AC Milán, jenž vyhrál 2:0 nad Fiorentinou a posunul se na šestou pozici. Fiorentina naopak promarnila šanci jít na třetí příčku a zůstala čtvrtá.

Skóre zápasu otevřel už ve 4. minutě po průniku do vápna devátým gólem v sezoně Kolumbijec Carlos Bacca. Výhru Milána pečetil dvě minuty před koncem svou premiérovou trefou po lednovém návratu do klubu střídající Kevin-Prince Boateng.

Neapol zvítězila nad Sassuolem

Fotbalisté Neapole zvítězili v italské lize nad Sassuolem 3:1 a i po 20. kole zůstanou v čele tabulky. Dvěma góly k tomu pomohl útočník Gonzalo Higuaín. Inter Milán remizoval 1:1 na hřišti Bergama, když si oba týmy vstřelily vlastní branku, a je druhý se čtyřbodovou ztrátou.

Sassuolo se dostalo do vedení v Neapoli už ve třetí minutě. Sansone byl faulován ve vápně a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Falcinelli. Pak ale začali úřadovat domácí.

Nejprve přihrál Insigne před bránu Callejónovi a ten střelou z první překonal gólmana Consigliho, v závěru poločasu dokonal obrat po pasu slovenského reprezentanta Hamšíka Higuaín.

Právě argentinský kanonýr upravil v nastavení na konečných 3:1 a s 20 trefami suverénně vévodí tabulce střelců Serie A. Druhý Eder ze Sampdorie Janov ztrácí devět branek.

Sassuolo po pěti bodovaných zápasech poprvé neuspělo, naopak Neapol se může radovat ze série čtyř výher v řadě.

Bergamo v předchozích čtyřech zápasech nezískalo ani bod, proti jednomu z aspirantů na ligový titul Interu si ale počínalo aktivně. V 17. minutě se dostalo do vedení poté, co si Dramého přihrávku srazil do vlastní branky Murillo.

O osm minut později se podobně nešťastný kousek povedl domácímu obránci Tolóiovi.

Druhý poločas přinesl několik slibných šancí na obou stranách, blíže k rozhodujícímu gólu mělo Bergamo, hosty ale několikrát podržel brankář Handanovič.

Italská liga, 20. kolo

Bergamo - Inter Milán 1:1
Branky: 17. vlastní Murillo - 25. vlastní Toloi.

FC Turín - Frosinone 4:2
Branky: 37. a 41. Belotti, 9. Immobile z pen., 82. Benassi - 33. Sammarco, 74. vlastní Avelar.

Neapol - Sassuolo 3:1
Branky: 42. a 90.+3 Higuaín, 19. Callejón - 3. Falcinelli z pen.

FC Janov - Palermo 4:0
Branky:71. a 88. Pavoletti, 4. Suso, 75. Rincón

AS Řím - Hellas Verona 1:1
Branky: 41. Nainggolan - 61. Pazzini z pen.

Boloňa - Lazio Řím 2:2
Branky: 2. Giaccherini, 18. Destro - 6. Candreva z pen., 77. Lulič),