Krejčí zažil vítěznou premiéru v italské lize, sporně mu neuznali gól

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Juventusu vykročili do nového ročníku italské ligy vítězstvím. V úvodním kole si poradili 2:1 s Fiorentinou. O výhře "Staré dámy", která usiluje o šestý mistrovský titul za sebou, rozhodli Sami Khedira a Gonzalo Higuaín. Vítěznou premiéru v Boloni prožil Ladislav Krejčí, kterému navíc rozhodčí neuznali gól.

Khedira otevřel skóre zápasu v 37. minutě, na branku německého záložníka však v 70. minutě odpověděl Kalinič. O chvíli později ale zajistil Juventusu výhru nejlepší střelec minulé sezony Higuaín, který do turínského celku přišel v letní pauze za 90 milionů eur z Neapole.

Krejčího Boloňa porazila Crotone 1:0, českému hráči navíc kvůli ofsajdu rozhodčí neuznali gól. AC Milán vstoupil do nové sezony vítězstvím 3:2 nad FC Turín. Největší zásluhu na výhře domácích měli střelec hattricku Carlos Bacca a mladý gólman Gianluigi Donnarumma, jenž v nastaveném čase zneškodnil penaltu turínského útočníka Andrey Belottiho.

Záložník Krejčí byl při vítězné ligové premiéře za Boloňu blízko i další radosti. Poté, co se prosadil v soutěžním debutu za nový klub v poháru, povedlo se mu dostat míč do branky i při první ochutnávce italské ligy. Gólové oslavy však byly předčasné, jeho zásah nebyl uznán kvůli spornému ofsajdu.

Zklamaný však Krejčí být nemusel. Odehrál celých devadesát minut a jeho spoluhráč Mattia Destro v závěru zápasu zařídil vítězství 1:0.

U výhry byl i Schick

Také druhý bývalý hráč pražské Sparty v italské lize Patrick Schick slavil výhru. Zápas v Empoli začal pouze na lavičce Sampdorie, ale v 61. minutě se dostal na hřiště. To už jeho tým vedl díky brance Luise Muriela ze 37. minuty a náskok udržel až do konce utkání.

Bacca otevřel skóre zápasu AC Milán s FC Turín v 38. minutě, po přestávce sice odpověděl Belotti, ale v 50. minutě vrátil milánskému celku vedení druhým gólem Bacca. Po hodině hry završil svůj výkon proměněnou penaltou. Naposledy se tři góly v prvním kole Serie A podařilo nastřílet Davidu Trezeguetovi za Juventus v ročníku 2007/08 proti Livornu.

Milánský celek dvoubrankový náskok dlouho držel, ale v první minutě nastavení poslal zápas do dramatického finiše Daniele Baselli. Následně fauloval ve vápně Gabriel Paletta, po druhé žluté kartě byl vyloučen a sudí nařídil penaltu.

K té se postavil autor úvodní turínské branky Belotti. Teprve sedmnáctiletý brankář Donnarumma však zvolil správnou stranu, střelu zneškodnil a zachránil AC Milán vítězství.

Spolu s kolumbijským kanonýrem Baccou tak svému týmu pomohl překonat hned dvojnásobnou bídnou bilanci. V předcházejících pěti letech AC Milán v úvodním zápase italské ligy zvítězil jen jedinkrát a třikrát prohrál, těsná výhra byla navíc prvním domácím vítězstvím v lize od února, kdy porazil právě FC Turín.

Vicemistři z Neapole se překvapivě trápili na hřišti Pescary, po prvním poločase prohrávali o dvě branky. V 53. minutě se však do zápasu dostal střídající Dries Mertens, po šesti a půl minutách na hřišti snížil a o další dvě minuty později vyrovnal. V závěru zápasu se Neapol dožadovala penalty, kterou nejprve sudí skutečně nařídil, po konzultaci s kolegy však pokutový kop odvolal. Výsledek zůstal 2:2.

Bergamo - Lazio Řím 3:4
Branky: 63. a 67. Kessie, 90.+1 Petagna - 15. Immobile, 20. Hoedt, 33. Lombardi, 89. Cataldi

Boloňa - Crotone 1:0
Branka: 86. Destro

Chievo - Inter Milán 2:0
Branky: 49. a 81. Birsa

Empoli - Sampdoria Janov 0:1
Branka: 37. Muriel

FC Janov - Cagliari 3:1
Branky: 78. Ntcham, 79. Laxalt, 88. Rigoni - 66. Borriello