5. ledna 2018 • 20:42

Udine remizovalo s Chievem. K bodu pomohla Janktova akce

NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač

Fotbalisté Udine přišli na hřišti Chieva o vítěznou sérii v italské lize. Po pěti výhrách pouze remizovali v prvním utkání v novém roce 1:1. Domácí tým z Verony naopak bodoval po třech předchozích porážkách, na vítězství ale čeká už šest ligových kol.

Hosté brzy prohrávali po gólu srbského záložníka Ivana Radovanoviče. Krátce před poločasovou přestávkou ale český reprezentant Jakub Jankto vysunul přihrávkou z rohu velkého vápna Giuseppeho Pezzellu, jehož pas před branku si srazil za vlastního gólmana další Srb ve službách Chieva Nenad Tomovič.

Obrat se ale nekonal a Udine nevyužilo šanci dotáhnout se bodově na Sampdorii, která na šestém místě drží poslední místo znamenající účast v pohárech. Celý zápas za hosty odehrál i druhý český reprezentant Antonín Barák.

Remízou 1:1 skončil i duel mezi Fiorentinou a Interem Milán. Domácí zachránili bod až v nastavení zásluhou Giovanniho Simeoneho. Také za Inter skóroval Argentinec, v 55. minutě poslal hosty do vedení Mauro Icardi. Třetí tým tabulky ale náskok neudržel a jeho čekání na výhru v lize trvá už pět zápasů.