Barák s Janktem porážce nezabránili, Juventus vyhrál derby

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Turínské derby v 25. kole italské ligy ovládli fotbalisté Juventusu. Proti domácímu FC rozhodl o vítězství 1:0 v 33. minutě Alex Sandro. Juventus vyhrál v Serii A podeváté v řadě stejně jako Neapol, jež porazila totožným výsledkem Spal Ferrara a v čele tabulky má před "Starou dámou" jednobodový náskok. Lazio Řím se po třech porážkách dočkalo vítězství a porazilo 2:0 sestupem ohrožený Hellas Verona. Oba góly dal v rozmezí pouhých čtyř minut ve druhém poločase nejlepší střelec soutěže Ciro Immobile.

Utkání přitom nezačalo pro Juventus dobře. Po srážce s gólmanem Siriguem se zranil argentinský kanonýr Higuaín, a přestože se pokusil pokračovat, po čtvrthodině jej musel nahradit Bernardeschi.

Právě čtyřiadvacetiletý italský reprezentant připravil jediný gól, když před bránu předložil míč Sandrovi, který už měl se zakončením lehkou práci. Další branku už zápas nepřinesl, neprosadil se ani Paulo Dybala, který v 66. minutě nastoupil po měsíci a půl dlouhé pauze zaviněné zraněním.

Domácí prohráli po sedmi zápasech, vůbec poprvé pod vedením trenéra Waltera Mazzarriho. Juventus bodoval ve 12. utkání po sobě, dohromady v nich inkasoval jedinou branku.

Rozhodující gólový moment zápasu Udinese - AS Řím přišel v 70. minutě. Cengiz Ünder převzal míč na hranici šestnáctky a napálil míč prudkou ránou přesně k tyči. Dvacetiletý turecký křídelník dal za poslední tři ligové zápasy čtyři góly.

V nastaveném čase pojistil Římanům třetí výhru v řadě střídající Diego Perotti. AS porazilo Udine v posledních deseti vzájemných ligových zápasech, což je jeho nejdelší šňůra proti jednomu soupeři v Serii A.

Favorizované Neapoli se vydařil start utkání a už od šesté minuty vedla nad Spalem Ferrara, když se po povedené kombinaci po zemi prosadil Allan. Pro brazilského záložníka to byl čtvrtý zásah v sezoně, čímž překonal svůj dosavadní nejlepší počin v Serii A, kde působí od ročníku 2012/13.

Fotbalisté Udine nestačili na vlastním hřišti na AS Řím

V 65. minutě se domácí radovali podruhé po Hamšíkově hlavičce, avšak předčasně, neboť rozhodčí po zkontrolování videa rozklíčoval ofsajd. Přesto hosté nedokázali zareagovat a poslední tři duely prohráli bez vstřelené branky.

AC Milán se mohl proti Sampdorii Janov rychle dostat do vedení, v sedmé minutě ale Rodríguezovu penaltu chytil gólman Viviano. O chvíli později se svěřenci Gennara Gattusa přece jen radovali, když po Calabriově pasu povedeně zakončil z druhé vlny nabíhající Bonaventura.

V závěru poločasu dopravil míč do sítě též domácí stoper Bonucci, po konzultaci s videorozhodčím ale sudí jeho branku neuznal kvůli ofsajdu. V druhé půli mohl přidat druhý zásah Bonaventura, trefil však břevno.

V závěru mohl vyrovnat Caprari, který však po Quagliarellově přihrávce v gólové šanci minul branku. AC Milán tak prodloužil sérii bez porážky na sedm utkání, janovský celek podlehl po pěti zápasech.

Ladislav Krejčí odehrál za Boloňu posledních dvacet minut zápasu se Sassuolem. Domácí vyhráli 2:1 a po třech prohrách bodovali, Sassuolo na vítězství čeká už sedm utkání. Benevento porazilo 3:2 Crotone, o čemž minutu před koncem rozhodl Diabaté, který v kádru nováčka hostuje z tureckého Osmanliporu. Stoper Stefan Simič za Crotone nenastoupil.

Lazio se po sobotním zaváhání Interu Milán v Janově posunulo na čtvrté místo v tabulce. Immobile si vylepšil bilanci na 22 gólů v sezoně a vede tabulku střelců už o čtyři branky před Maurem Icardim z Interu. Verona zůstala předposlední s pětibodovou ztrátou na pozice znamenající záchranu.