Janktův gól Neapoli potvrdilo video, ale Udine nakonec stejně padlo

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Český fotbalista Udine Jakub Jankto vstřelil gól v Neapoli, ale hosté ve 33. kole italské ligy neudrželi dvakrát vedení a druhému celku tabulky podlehli 2:4. Celý zápas odehrál na straně poražených další reprezentant Antonín Barák. Neapol využila nečekanou remízu Juventusu 1:1 v Crotone a stáhla náskok turínského lídra na čtyři body.

Udine v úvodním poločase drželo s Neapolí krok a čtyři minuty před pauzou nepokrytý Jankto na zadní tyči otevřel skóre. Jeho čtvrtý ligový gól v sezoně vzápětí potvrdil také videorozhodčí. Těsně před pauzou ale srovnal Lorenzo Insigne.

V úvodu druhé půle hostům podruhé zařídil náskok Svante Ingelsson, ale Neapol si závěr pohlídala a mezi 64. a 75. minutou se trefili Raúl Albiol, Arkadiusz Milik a Lorenzo Tonelli. Čtrnácté Udine v Serii A prohrálo podesáté za sebou.

Juventus sice na hřišti zachraňujícího se Crotone vedl už od 16. minuty, kdy se trefil Alex Sandro, ale pojistku hráči "Staré dámy" nepřidali. Cenný bod zařídil domácím v 65. minutě Simy, který také zdramatizoval boj o titul.

AS Řím zdolal FC Janov 2:1 a vrátil se na třetí místo. První gól vstřelil v 17. minutě Cengiz Ünder a v 52. minutě zvýšil vlastní brankou Ervin Zukanovič. Janovský tým sice záhy snížil díky Gianlucovi Lapadulovi, ale na body už nedosáhl. Český útočník AS Patrik Schick přišel na hřiště v 77. minutě.

Fotbalisté Udine se radují z gólu Jakuba Jankta v zápase proti Neapoli

Další tým z italské metropole Lazio zvítězilo na stadionu Fiorentiny 4:3 a je v tabulce čtvrté. Už během úvodní čtvrthodiny dostali červenou kartu domácí brankář Sportiello a hostující záložník Murgia. Fiorentině zařídil dvoubrankové vedení Jordan Veretout, ale do přestávky vyrovnali Luis Alberto a Martín Cáceres.

V úvodu druhé půle sice Francouz Veretout zkompletoval hattrick, ale mezi 70. a 73. minutou dokonali další obrat střídající Felipe Anderson a Alberto.

Fiorentina - Lazio Řím 3:4
Branky: 16., 30. z pen. a 54. Veretout - 39. a 73. Alberto, 45. Cáceres, 69. Felipe Anderson

Hellas Verona - Sassuolo 0:1
Branky:
38. Lemos

Neapol - Udine 4:2
Branky: 45.+2 Insigne, 64. Albiol, 70. Milik, 75. Tonelli - 41. Jankto, 55. Ingelsson

Sampdoria Janov - Boloňa 1:0
Branka: 90.+3 Zapata

Spal Ferrara - Chievo 0:0

1. Juventus 38 30 5 3 86:24 95
2. Neapol 38 28 7 3 77:29 91
3. Řím 38 23 8 7 61:28 77
4. Inter Milán 38 20 12 6 66:30 72
5. Lazio 38 21 9 8 89:49 72