Inter otočil na Laziu a vydřel Ligu mistrů. Barák nahrál na vítězný gól

0
Olomouc - Sparta: Kuchtův gól hlavou byl odvolán kvůli ofsajdu
Hradec Králové - Slavia: Zadražil fantasticky vychytal Chytila

Český fotbalista Antonín Barák přihrál v závěrečném kole italské ligy na gól a Udine po výhře 1:0 nad Boloňou slaví záchranu v soutěži. Po porážce 1:2 v Neapoli sestupuje Crotone, ve kterém v této sezoně hostoval obránce Stefan Simič. AC Milán udržel vysokou výhrou 5:1 nad Fiorentinou šesté místo a postup do Evropské ligy. Benevento podlehlo 0:1 Chievu a 29. prohrou v sezoně stanovilo rekord Serie A. Inter Milán otočil zápas na půdě Lazia Řím a výhrou 3:2 si zajistil na úkor svého soupeře účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Po porážce 1:2 v Neapoli sestupuje Crotone, ve kterém v této sezoně hostoval obránce Stefan Simič. AC Milán udržel vysokou výhrou 5:1 nad Fiorentinou šesté místo a postup do Evropské ligy. Benevento podlehlo 0:1 Chievu a 29. prohrou v sezoně stanovilo rekord Serie A.

Jediný gól v zápase Udine s Boloňou připravil Barák po půlhodině hry pro Fofanu. Český záložník prostrčil míč mezi obránci a jeho spoluhráč propálil tvrdou ránou brankáře Da Costu.

Baráka vystřídal v 73. minutě Widmer, Jakub Jankto odehrál celé utkání. V dresu Boloně se dostal ve 40. minutě na hřiště Ladislav Krejčí, jenž nahradil zraněného Orsoliniho.

Přímý souboj o Ligu mistrů začalo lépe domácí Lazio, Inter ale dokázal po Perišičově vlastním gólu vyrovnat po rohu zásluhou D'Ambrosia. Do kabin ale přece jen šli spokojenější Římané, v 41. minutě zakončil rychlý brejk střelou po zemi k tyči Anderson.

V 78. minutě z pokutového kopu podruhé vyrovnal Icardi. Argentinský kanonýr stým gólem v Serii A za Inter dorovnal v čele tabulky střelců dnešního soupeře Immobileho, oba dali v této sezoně 29 ligových branek.

Inter potřeboval vyhrát, což se mu nakonec podařilo. Nejprve byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Lulič a devět minut před koncem rozhodl proti oslabenému soupeři po dalším rohu hlavou Vecino. Lazio se tak vinou horších vzájemných zápasů propadlo na páté místo a čeká ho pouze Evropská liga.

AC Milán přejel Fiorentinu

Neapol od úvodní minuty potvrzovala roli favorita a soupeře zamkla na obranné polovině. Skóre otevřel v 23. minutě po centru na zadní tyč Milik a o devět minut později zvýšil z takřka identické akce Callejón. Na oba góly přihrál Insigne, jenž připravil spoluhráčům za poslední tři sezony 30 branek, což je nejlepší bilance v lize. V závěru už pouze snížil Tumminello.

Fiorentina potřebovala k udržení naděje na účast v evropských pohárech vysoko zvítězit na San Siru a ve 20. minutě se ujala vedení zásluhou Simeoneho. Ještě do poločasu ale hráči AC skóre otočili. Nejprve se z přímého kopu trefil Calhanoglu a krátce před pauzou přesně mířil hlavou Cutrone.

Stejná spolupráce zafungovala i při gólu na 4:1, ještě předtím skóroval z dorážky Kalinič. Na konečných 5:1 pro "Rossoneri" zvýšil Bonaventura po další asistenci Calhanogla.

Italská fotbalová liga - 38. kolo:

FC Janov - FC Turín 1:2
Branky: 80. Pandev - 30. Falqué, 58. Baselli

AC Milán - Fiorentina 5:1
Branky: 42. a 59. Cutrone, 23. Calhanoglu, 49. Kalinič, 76. Bonaventura - 20. Simeone

Lazio Řím - Inter Milán 2:3
Branky: 9. vlastní Perišič, 41. Anderson - 29. D'Ambrosio, 78. Icardi z pen., 81. Vecino

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.