
Na sezonu připravoval kluka, za kterého AS Řím před rokem vytáhlo z pokladny miliardu korun. Nejvíc v klubové historii. „Byla to zodpovědnost, nicméně stejná jako u jiných klientů,“ tvrdí kondiční trenér Michal Břetenář o přístupu k Patriku Schickovi. Tři týdny s ním dřel, výsledek za poctivou práci a inovativní přístup se dostavil. Dvaadvacetileté eso v přípravě válí a v Římě si pochvalují kondici hráče, od kterého se v tomto ročníku očekává zásadní vzestup.
Trénuje boxery, známé hokejisty, ale fotbalistu ještě nikdy v přípravě neměl. Patrik Schick byl první exemplář. „Ke všemu přistoupil jako profík. Pokud jsem mu neřekl stop, tak makal. Nemám mu co vytknout,“ pochvaluje si přístup hvězdného útočníka Michal Břetenář, kondiční specialista z žižkovského fitness centra Uličník Gym.
Minulý rok v červnu během rutinní prohlídky při uvažovaném přestupu do Juventusu objevili lékaři Schickovi srdeční disharmonii. Požadoval jste od něj podrobné vysvětlení před tím, než se pustíte do tréninku?
„Samozřejmě mě to zajímalo, jelikož během praxe jsem u zhruba pěti lidí našel srdeční vadu. Někteří z nich podstoupili i operaci. Proto takové věci nepodceňuji, právě naopak. Nedílnou součástí tréninku je práce s tepovou frekvencí spojená s detailní znalostí, jak by srdce v zátěži mělo pracovat. Takže ano, věnovali jsme tomu zvýšenou pozornost.“
Makal, dokud jsem mu neřekl stop
Co jste o Schickově srdeční reakci zjistil?
„Popravdě, nevím, co si o tom myslet. Moje zkušenosti jsou takové, že když lidem dovedu metabolismus vystresovat, většinou se arytmie ukáže. U Patrika se za tři týdny neukázalo vůbec nic.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.
Vyzkoušet za 1 Kč Více informací