Radek Špryňar
9. srpna 2018 • 18:30

Připravil Schicka, až v Itálii koukali. Jaké má slabiny a co jeho srdce?

Reklama
TOP VIDEA
ČÍSLA: Hraje Olayinka na 40% svých možností? Už teď výrazně převyšuje ligu ČÍSLA: Hraje Olayinka na 40% svých možností? Už teď výrazně převyšuje ligu
SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na sezonu připravoval kluka, za kterého AS Řím před rokem vytáhlo z pokladny miliardu korun. Nejvíc v klubové historii. „Byla to zodpovědnost, nicméně stejná jako u jiných klientů,“ tvrdí kondiční trenér Michal Břetenář o přístupu k Patriku Schickovi. Tři týdny s ním dřel, výsledek za poctivou práci a inovativní přístup se dostavil. Dvaadvacetileté eso v přípravě válí a v Římě si pochvalují kondici hráče, od kterého se v tomto ročníku očekává zásadní vzestup.Trénuje boxery, známé hokejisty, ale fotbalistu ještě nikdy v přípravě neměl. Patrik Schick byl první exemplář. „Ke všemu přistoupil jako profík. Pokud jsem mu neřekl stop, tak makal. Nemám mu co vytknout,“ pochvaluje si přístup hvězdného útočníka Michal Břetenář, kondiční specialista z žižkovského fitness centra Uličník Gym.

Minulý rok v červnu během rutinní prohlídky při uvažovaném přestupu do Juventusu objevili lékaři Schickovi srdeční disharmonii. Požadoval jste od něj podrobné vysvětlení před tím, než se pustíte do tréninku? 
„Samozřejmě mě to zajímalo, jelikož během praxe jsem u zhruba pěti lidí našel srdeční vadu. Někteří z nich podstoupili i operaci. Proto takové věci nepodceňuji, právě naopak. Nedílnou součástí tréninku je práce s tepovou frekvencí spojená s detailní znalostí, jak by srdce v zátěži mělo pracovat. Takže ano, věnovali jsme tomu zvýšenou pozornost.“

Makal, dokud jsem mu neřekl stop

Co jste o Schickově srdeční reakci zjistil?
„Popravdě, nevím, co si o tom myslet. Moje zkušenosti jsou takové, že když lidem dovedu metabolismus vystresovat, většinou se arytmie ukáže. U Patrika se za tři týdny neukázalo vůbec nic.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

15. kolo
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze