7. října 2018 • 20:40

Juventus poosmé vyhrál, Ronaldo dal gól. Piatek drží střeleckou sérii

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Juventus zvítězil v 8. kole italské fotbalové ligy na hřišti Udine 2:0 a počtvrté ve své historii a poprvé od ročníku 2005/06 vyhrál úvodních osm zápasů v Serii A. V základní sestavě Udine nastoupil český záložník Antonín Barák, v 77. minutě ho vystřídal Teodorczyk.  AS Řím uspěl 2:0 v Empoli a v neúplné tabulce se posunul na pohárové příčky. Útočník AS Patrik Schick zůstal na lavičce náhradníků. Ladislav Krejčí odehrál za Boloňu druhý poločas proti Cagliari, kterému jeho tým podlehl 0:2.

Juventus rozhodl zápas v průběhu prvního poločasu v rozmezí čtyř minut. V 33. minutě si Bentancur naskočil na Cancelův centr a hlavou otevřel skóre. Vzápětí se počtvrté v turínském dresu střelecky prosadil Ronaldo, který napálil do sítě míč levačkou po Mandžukičově přiťuknutí ve vápně.

"Stará dáma" navýšila svůj náskok v čele soutěže na devět bodů před druhou Neapolí, která má zápas k dobru. Udine prohrálo potřetí v řadě a zůstává na 15. místě.

Úvodní gól zápasu Empoli proti AS Řím vstřelil v 36. minutě po standardní situaci Lorenza Pellegriniho hlavou N'Zonzi. Domácí mohli vyrovnat po přestávce, ale Binnásir trefil z přímého kopu jen tyč. Ještě větší šanci měl o pět minut později Caputo po Ünderově ruce ve vápně, z pokutového kopu ale přestřelil branku.

Favorizovaný AS nakonec přidal v 85. minutě druhou branku. Džeko přebral El Shaarawyho přihrávku mezi obránce a s přehledem překonal padajícího Terracciana.

Piatek drží gólovou sérii, ale Janov padl

Ani třináctý gól Krzysztofa Piateka v osmém soutěžním startu za FC Janov neodvrátil porážku 1:3 s Parmou. Polský útočník si tak alespoň devátým ligovým zásahem upevnil vedení v tabulce střelců.

Piatek začal angažmá v Janově čtyřmi góly v poháru a následně se trefil ve všech sedmi ligových zápasech. To se naposledy povedlo v ročníku 1994/95 argentinské hvězdě Gabrielu Batistutovi, který tehdy stanovil rekord Serie A, poté co se prosadil v prvních 11 zápasech sezony.

Neapol udržela náskok na druhém místě tabulky zásluhou výhry 2:0 nad Sassuolem. Pomohlo jí, že už ve 4. minutě Ounas vystihl domácí rozehrávku a chybu potrestal gólem. Vítězství pak potvrdil hezkou střelou z hranice vápna Insigne.

Podruhé za sebou zvítězila Sampdoria Janov, která na hřišti Bergama vyhrála 1:0 gólem Tonelliho hlavou po rohovém kopu. Český reprezentant Jakub Jankto opět zůstal jen mezi náhradníky Sampdorie. Výhru 3:1 nad Chievem slaví AC Milán díky dvěma zásahům argentinského kanonýra Higuaína.