Ronaldo dvěma góly zařídil obrat Juventusu, Neapol remizovala s AS Řím

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Juventusu otočili v italské lize zápas na hřišti Empoli a po výhře 2:1 vyrovnali svůj nejlepší vstup do sezony z ročníku 2012/13, kdy měli po desátém kole rovněž 28 bodů. Obrat v utkání zařídil po změně stran dvěma góly Cristiano Ronaldo. Ve šlágru kola remizovala Neapol s AS Řím 1:1, když v závěru vyrovnával Dries Mertens. AC Milán zvládl přestřelku se Sampdorií a vyhrál 3:2. Inter Milán zvítězil v dohrávce na hřišti Lazia Řím 3:0 a posunul se na druhé místo tabulky. Stejně jako třetí Neapol ztrácí milánský celek na vedoucí Juventus šest bodů. Dva góly dal argentinský útočník Mauro Icardi.

Fotbalisté Neapole gólem Driese Mertense v poslední minutě vybojovali remízu 1:1 s AS Řím a po deseti kolech na druhém místě italské ligy ztrácejí šest bodů na vedoucí Juventus. Český reprezentant Patrik Schick zůstal jen na lavičce římského celku.

AS Řím, který je v Lize mistrů soupeřem Plzně, šel do vedení ve 14. minutě. Po pravé straně utekl Ünder a našel zcela volného El Shaarawyho, který uklidil míč do branky. Neapol si pak vytvořila velký tlak, ale zahazovala šanci za šancí.

Dries Mertens se prosadil v závěru utkání proti AS Řím, Neapol díky tomu brala remízu 1:1

A když už Mertens v 74. minutě srovnal, radost mu zkazil odmávaný ofsajd. To samé se opakovalo v 82. minutě. V úplném závěru už se ale Mertens ofsajdu vyhnul a po Callejónově přihrávce belgický útočník vyrovnal.

Z českých reprezentantů v neděli hrál jen Antonín Barák, který pomohl Udine k remíze 2:2 na hřišti Janova. Jakub Jankto z lavičky sledoval, jak Sampdoria Janov neudržela vedení na hřišti AC Milán a prohrála 2:3.

Ronaldo sestřelil Empoli

Empoli zaskočilo obhájce titulu a vedoucí celek soutěže v 28. minutě, kdy se přesnou střelou k tyči prosadil útočník Caputo. Juventus poprvé v sezoně prohrával po prvním poločase.

"Stará dáma" ihned po změně stran soupeře zatlačila, brankář Provedel ale zasáhl jak proti Sandrovi, tak při Pjaničově střele, kterou vyrazil na břevno. V 52. minutě ale upadl ve vápně po souboji s obráncem Dybala a nařízený pokutový kop proměnil s přehledem Ronaldo.

Pětinásobný držitel Zlatého míče přidal druhý zásah v 70. minutě křížnou ránou zpoza vápna. Hvězdný Portugalec měl podíl na deseti z posledních 14 branek svého týmu v Serii A (sedm gólů, tři asistence).

Bergamo porazilo na svém hřišti Parmu 3:0 a z 12. místa ztrácí na dnešního soupeře bod. Všechny góly padly ve druhém poločase, po vlastní brance Gagliola se trefili Palomino a Mancini. Atalanta vyslala směrem na bránu 30 střeleckých pokusů, čímž vyrovnala dosavadní rekord této sezony Serie A, který drží Juventus z utkání s Frosinone.

Po rozpačitém vstupu do ligy se Inter rozjel, v Římě si svěřenci trenéra Luciana Spallettiho připsali šestou výhru za sebou. Po necelé půlhodině hry dostal hosty do vedení volný Icardi střelou z malého vápna, na konci poločasu se po rohovém kopu trefil zpoza šestnáctky Brozovič.

Lazio se po změně stran marně snažilo vyzrát na brankáře Handanoviče, naopak náskok Interu pojistil v 70. minutě Icardi. Zasekávačkou se zbavil obránce a dal šestý gól v sezoně, jímž předčil argentinské krajany De Paula z Udine a Higuaína z AC Milán.

Lazio po prohře na Olympijském stadionu zůstalo v tabulce čtvrté.