Ronaldo má další rekord, ale Juventus ztratil. Derby pro Inter rozhodl Icardi

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Juventusu Turín v 9. kole italské ligy poprvé v sezoně ztratili body za remízu 1:1 s FC Janov. I tak ale s náskokem čtyř bodů vedou tabulku před Neapolí, která vyhrála 3:0 v Udine. O trefu Juventusu se postaral Cristiano Ronaldo, který jako první hráč v historii dosáhl na metu 400 gólů nastřílených v pěti elitních ligách. Na třetí místo se posunulo Lazio, jež zvítězilo v Parmě 2:0, milánské derby ovládl díky gólu Icardiho v nastavení Inter.

Portugalská hvězda se prosadila v 18. minutě. Ronaldo si na zadní tyči počkal na míč, který obrana nedokázala odkopnout, a se štěstím ho dotlačil do branky. K 84 gólům v Anglii a 311 ve Španělsku přidal pátý v Itálii a pokořil čtyřsetgólovou hranici v soutěžích, do kterých patří i německá a francouzská liga. Brzy by měl Ronalda následovat Lionel Messi z Barcelony, který má na kontě 389 branek.

Další dvě šance už ale Ronaldo nevyužil, naopak soupeř vyrovnal po kuriózní situaci. Domácí přestali hrát, jelikož míč směřoval do zámezí. Roztočený balon však nečekaně zůstal ve hřišti, Kouamé ideálně nacentroval a Bessa hlavou zařídil remízu.

Fotbalisté AS Řím překvapivě doma prohráli 0:2 se Spalem Ferrara a mají na kontě už tři porážky. Soupeř Plzně v Lize mistrů měl sice výraznou převahu, ale gól nedal. V sestavě Římanů chyběl český reprezentant Patrik Schick, který kvůli menšímu zranění ani nebyl v nominaci.

V dresu AS se tentokrát trápil kanonýr Džeko. Už v úvodu dvakrát neprostřelil brankáře Milinkoviče-Saviče. Hosté pak šli do vedení z penalty. Ve druhé půli Džeko opět pohrdl dobrou šancí a soupeř to potrestal zvýšením náskoku po rohovém kopu.

Domácí mohl vrátit do hry Pellegrini, ale trefil jen spojnici branky. Čtvrt hodiny před koncem brankář Milinkovič-Savič zdržoval, dostal v rychlém sledu dvě žluté karty a byl vyloučen. Ani to ale favoritovi nepomohlo a soupeř ukončil sérii ligových čtyř porážek.

Lazio se posunulo na třetí místo

Jediný gól milánského derby vstřelil v druhé minutě nastaveného času kanonýr Mauro Icardi a Inter porazil AC 1:0. Lazio Řím vyhrálo na hřišti Parmy 2:0, vítězství Bergama 5:1 na půdě posledního Chieva zařídil hattrickem Josip Iličič. Frosinone remizovalo v souboji nováčků s Empoli 3:3, zraněný český záložník Ladislav Krejčí chyběl v nominaci Boloni při domácí remíze 2:2 s FC Turín.

V prvním poločase "Derby della Madonnina" dostaly oba týmy míč do sítě, v obou případech ale z těsného ofsajdu. Největší šanci si tak připsal stoper Interu De Vrij, jenž se dobře zorientoval ve skrumáži před brankou a z voleje trefil tyč. V té době už nebyl na hřišti jeho zraněný spoluhráč Nainggolan, kterého nahradil v 28. minutě Borja Valero.

Inter byl i po změně stran aktivnější, vyloženou šanci si ale nevytvořil. Až v nastaveném čase odcentroval z pravé strany Vecino, brankář Donnarumma zaváhal při vyběhnutí a nejlepší střelec minulé sezony Serie A Icardi zakončil hlavou do odkryté branky.

Inter prodloužil vítěznou sérii na sedm soutěžních utkání a je v tabulce třetí. AC prohrálo po osmi zápasech a na městského rivala ztrácí v tabulce z 12. místa sedm bodů.

Rozhodující moment vyrovnaného utkání mezi Parmou a Laziem přišel v 80. minutě, kdy Gagliolo podkopl ve vápně Berishu a Římané dostali výhodu pokutového kopu. Ten proměnil střelou pod břevno Immobile a připsal si šestý zásah v sezoně.

Pojistku pro "Biancocelesti" přidal v nastaveném čase po rychlém brejku do otevřené obrany střídající Correa. Lazio porazilo Parmu popáté za sebou.

V zápase Chieva s Bergamem se autor tří branek Iličič poprvé trefil v 28. minutě střelou z dvaceti metrů, kterou zvýšil na 2:0 pro Atalantu. Od 40. minuty navíc domácí hráli v deseti, když musel po druhé žluté kartě ze hřiště obránce Barba.

Slovinský reprezentant dovršil druhý hattrick v Serii A slepenými góly po změně stran. Nejprve v 50. minutě znovu skóroval zpoza pokutového území a o dvě minuty později zblízka poslal do sítě Gosensův centr. Pátou branku přidal Gosens, za domácí zkorigoval skóre z penalty Birsa.

Frosinone proti Empoli dvakrát vedlo, na první ligovou výhru v sezoně mu to ale nestačilo. Na konečných 3:3 vyrovnal v 79. minutě při debutu v dresu Empoli střídající Ucan. Po remíze zůstaly oba celky na sestupových pozicích.

Frosinone - Empoli 3:3
Branky: 52. z pen. a 63. Ciofani, 8. vlastní Silvestre - 32. Zajc, 48. Silvestre, 79. Ucan

Boloňa - FC Turín 2:2
Branky: 59. Santander, 77. Calabresi - 14. Falqué, 54. Baselli

Chievo - Bergamo 1:5
Branky: 84. Birsa z pen. - 28., 50. a 52. Iličič, 25. De Roon, 72. Gosens

Parma - Lazio Řím 0:2
Branky: 81. Immobile z pen., 90.+3 Correa

Fiorentina - Cagliari 1:1
Branky: 60. Veretout z pen. - 70. Pavoletti