27. ledna 2019 • 22:33

Juventus otáčel, Quagliarella vyrovnal rekord. AS Řím ztratil třígólový náskok

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Juventusu otočili v 21. kole italské ligy zápas na hřišti Lazia a díky Ronaldově proměněné penaltě v závěru druhé půle zvítězili 2:1. Útočník Fabio Quagliarella skóroval při výhře Sampdorie 4:0 nad Udine v jedenáctém zápase za sebou a vyrovnal rekord italské fotbalové ligy. Český záložník Jakub Jankto strávil celé utkání na lavičce vítězného týmu. AS Řím vedl sice na hřišti Bergama 3:0, ale náskok neudržel a utkání nakonec skončilo remízou 3:3. Patrik Schick zůstal jen mezi náhradníky.

Juventus uhájil proti třetímu celku tabulky Interu Milán těsné domácí vítězství 1:0, jedinou branku dal Armando Izzo. Fiorentina zvítězila na hřišti posledního Chieva 4:3, i když hrála od 60. minuty bez vyloučeného Marca Benassiho. Dvěma góly přispěl k výhře hostů útočník Federico Chiesa.

Boloňa v souboji týmů bojujících o záchranu podlehla na svém hřišti předposlednímu Frosinone vysoko 0:4. Český záložník Ladislav Krejčí do zápasu nezasáhl. Fotbalisté Spalu otočili zápas s Parmou, kterou nakonec porazili 3:2.

Lazio bylo od začátku utkání nebezpečnějším týmem a brankář Juventusu Szczesny musel předvést několik pohotových zákroků. V prvních 45 minutách gól nepadl, Juventus si během nich nevypracoval žádnou šanci.

Po změně stran se vedoucí branky dočkali domácí fanoušci, po rohovém kopu si srazil hlavou míč do brány turecký záložník Can. Náskok ale Laziu nevydržel dlouho, po první střele Juventusu ze 74. minuty dorazil míč do sítě obránce Cancelo. Premiérová trefa čtyřiadvacetiletého fotbalisty nastartovala obrat, který dovršil z penalty 15. brankou v soutěži Ronaldo.

Juventus si připsal devatenácté ligové vítězství a dál neochvějně vévodí soutěži s náskokem 11 bodů před Neapolí. Lazio prohrálo v Serii A podruhé za sebou.

Tříbrankový náskok AS Řím na výhru nestačil

AS Řím vstoupil do duelu v Bergamu skvěle. Ve třetí minutě otevřel skóre bosenský útočník Džeko, který po třiceti minutách zvýšil na 2:0. Třetí branku o pár minut přidal El Shaarawy. Do poločasu se domácím podařilo snížit zásluhou Castagneho. Po půli vstřelil druhý gól Atalanty Tolói a vyrovnávací branku obstaral ve skvělé formě hrající Zapata, který nejprve neproměnil penaltu, ale z následné akce už mířil přesně.

Kolumbijský střelec Zapata skóroval podeváté v řadě a v tabulce kanonýrů mu patří s 15 góly druhé místo za Quagliarellou ze Sampdorie. Římu skončila série tří vyhraných duelů, Atalanta se stále drží těsně za pohárovými příčkami.

Inter nevyzrál na Turín v posledních pěti vzájemných zápasech, z nichž má bilanci dvou proher a tří remíz. Přestože hosté měli převahu, gól vstřelit nedokázali a sami inkasovali. Po rohovém kopu nejvýš vyskočil obránce Izzo a hlavou poslal míč k pravé tyči Handanovičovy brány.

Šestadvacetiletý Izzo vstřelil druhou ligovou branku v sezoně. Vítězství posunulo Turín na 10. místo v tabulce, Inter zůstal třetí, ale na druhou Neapol ztrácí už osm bodů.

Chievo, které má v lize nejhorší obranu spolu s Frosinone, prohrávalo už od 4. minuty, kdy se trefil Muriel. Do kabin odcházeli domácí za stavu 1:2. Ve druhé půli zahrál záložník Fiorentiny Benassi ve vápně rukou a dostal červenou kartu. Nařízenou penaltu proměnil Pellissier. Hosté ale i v deseti dokázali vstřelit dvě branky zásluhou Chiesy. Před koncem zápasu snížil na konečných 3:4 Djordjevič.

Boloňa je po čtyřgólovém debaklu na 18. místě s náskokem bodu před Frosinone. Domácí nevyhráli v lize už 14 utkání. Frosinone naopak zvítězilo teprve podruhé v ročníku. I přes čtyři nastřílené góly patří s Boloňou k týmům s nejslabším útokem v lize.

Parma v duelu se Spalem Ferrara vedla po dvou brankách Ingleseho 2:0, hosté ale během 18 minut zápas otočili a odvezli si všechny tři body. Spal vyhrál po dvanácti ligových zápasech.

Quagliarella vyrovnal rekord

Pětatřicetiletý Fabio Quagliarella se poprvé prosadil v 33. minutě tvrdou ranou k tyči z pokutového kopu. Vyrovnal tak rekordní zápis bývalého kanonýra Fiorentiny Gabriela Batistuty, který se trefil jedenáctkrát v řadě v sezoně 1994/95.

Také druhý gól dal Quagliarella z penalty a šestnáctým přesným zásahem v sezoně se dostal do čela pořadí střelců Serie A. Na 3:0 zvýšil po svižné kombinaci polský záložník Linetty a konečný výsledek stanovila čerstvá posila Gabbiadini.

Sampdoria se posunula v neúplné tabulce italské ligy na pohárové příčky. Udine je na 16. místě.

Ve šlágru mezi čtvrtým AC Milán a druhou Neapolí branka nepadla. Neapol tak znovu ztratila v boji o první příčku, a na vedoucí Juventus ztrácí už 11 bodů.

V dresu AC se od 71. minuty představila na hrotu útoku i čerstvá posila Krzysztof Piatek, který přestoupil ve středu z Janova za 35 milionů eur. Ani autor 13 ligových gólů v tomto ročníku bezbrankový stav nezměnil.

V 79. minutě mohl v největší šanci domácích rozhodnout Musacchio, ale Ospina, který se krátce předtím zranil, dokázal míč na čáře vyrazit. Na druhé straně několikrát nebezpečně pálil aktivní Zielinski, ale Donnarummu nepřekonal.

Chievo - Fiorentina 3:4
Branky: 38. Stepiňski, 60. Pellissier z pen., 89. Djordjevič - 79. a 86. Chiesa, 4. Muriel, 27. Benassi,

Bergamo - AS Řím 3:3
Branky: 45. Castagne, 59. Tolói, 71. Zapata - 3. a 33. Džeko, 40. El Shaarawy

Boloňa - Frosinone 0:4
Branky: 21. a 75. Ciano, 18. Gighlione, 52. Pinamonti

Parma - Spal Ferrara 2:3
Branky: 11. a 53. Inglese - 70. Valoti, 75. Petagna, 87. Fares

FC Turín - Inter Milán 1:0