Serie A | Pohyb kolem Schicka? Paska zájem Cardiffu odmítá, odchod není aktuální | iSport.cz
29. ledna 2019 • 14:05

Pohyb kolem Schicka? Paska zájem Cardiffu odmítá, odchod není aktuální

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Lídr Sparty? Možná jen Krejčí II. Bílek může prohnat "S"
Olympijští bojovníci proti osudu: malý skokan a skoro slepý lukostřelec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cardiff podle italských médií chce získat českého fotbalového reprezentanta Patrika Schicka z AS Řím na hostování s opcí. Nováček anglické ligy shání útočníka poté, co zimní posila Emiliano Sala zmizel s letadlem nad Lamanšským průlivem. Agent třiadvacetiletého střelce Pavel Paska ovšem tvrdí, že jeho odchod z Itálie aktuální není a zájem Cardiffu odmítá.Italská média psala, že velšský klub je za vypůjčení Schicka ochotný zaplatit dva miliony eur (asi 52 milionů korun), částka by narostla o další milion eur, kdyby se aktuálně osmnáctý celek tabulky udržel v elitní Premier League. Za případný přestup by pak AS Řím dostal 30 milionů eur (asi 773 milionů korun).

Hráčův agent Pavel Paska však odmítá, že by Schick v zimě měl změnit působiště. "Vylučuji, že by Patrik před koncem přestupního termínu opustil Řím. Nabídky na něj jsou, zrovna dnes jsem hovořil s dvěma kluby Premier League. Ale musel jsem je odmítnout a Cardiff mezi nimi nebyl," uvedl Paska pro iSport.cz s tím, že odchod českého reprezentanta nyní není aktuální.

"Pracuje na svém uplatnění v AS Řím, zítra by měl dostat šanci v pohárovém utkání s Fiorentinou. Každou příležitost, kterou dostane, chce maximálně využít," doplnil Paska.

Schick hraje v týmu z italské metropole od léta 2017, ale zatím si nedokázal vybojovat pevné místo v základní sestavě. Bývalý ofenzivní hráč Sparty, Bohemians 1905 nebo Sampdorie Janov v této sezoně za AS nastoupil ve 20 soutěžních utkáních a vstřelil čtyři branky.

Letadlo s osmadvacetiletým Salou a pilotem Davidem Ibbotsonem beze stopy zmizelo minulé pondělí. Argentinský útočník se byl rozloučit se spoluhráči v Nantes, odkud přestoupil do Cardiffu za 15 milionů liber (436 milionů korun), což je nejvyšší přestupová částka v historii velšského klubu.

Záchranáři pátrání po zmizelém stroji oficiálně ukončili ve čtvrtek s vysvětlením, že naděje na objevení přeživších je mizivá. Salova rodina však bude letadlo nadále hledat na vlastní náklady a s pomocí peněz z veřejné sbírky.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud