Neapol jen remizovala s oslabeným Janovem, Schick přispěl k výhře AS Řím

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté druhé Neapole v 31. kole italské ligy doma remizovali s FC Janov 1:1 a oddálili mistrovské oslavy Juventusu. Turínský suverén vede tabulku o 20 bodů a k jistotě titulu mu stačí získat bod v závěrečných sedmi utkáních sezony Serie A. Inter Milán remizoval s Bergamem 0:0 a doma podruhé za sebou nedali gól. Atalanta poskočila na čtvrté místo tabulky o skóre před další milánský tým AC. Juventus Turín porazil AC Milán 2:1. Skvělou střeleckou formu potvrdil vítěznou brankou devatenáctiletý útočník Moise Kean. AS Řím vyhrál na hřišti Sampdorie Janov. Na jediném gólu utkání se podílel český útočník Patrik Schick, který odehrál celý zápas.

Janovskému mužstvu v 28. minutě zkomplikoval situaci Stefano Sturaro, který dostal červenou kartu za ostrý skluz na Allana až po dodatečných záběrech od videorozhodčího. Chvíli nato poslal Neapol do vedení Dries Mertens přesnou střelou.

V nastavení první půle však odpověděl Darko Lazovič povedeným volejem. Domácí po změně stran ani přes velkou převahu neskórovali a podruhé za sebou v lize nezvítězili.

Třetí Inter Milán remizoval s Bergamem 0:0 a doma podruhé za sebou nedal gól. Atalanta poskočila na čtvrté místo tabulky o skóre před další milánský tým AC.

Útočník Interu Mauro Icardi se na domácím hřišti objevil poprvé od února, kdy byl zbaven kapitánské pásky a pak nehrál kvůli údajnému zranění kolena. Argentinský kanonýr v prvním poločase zahodil dvě šance. Prosadit se nedokázali ani hosté, kterým chyběl nejlepší střelec Duván Zapata kvůli karetnímu trestu.

Záchrana bodu v nastavení

Lazio díky brance Senada Luliče z páté minuty nastavení doma zachránilo remizu 2:2 se Sassuolem. Římský tým je v tabulce sedmý. Patnácté Udine bez zraněného záložníka Antonína Baráka na svém stadionu přehrálo Empoli 3:2.

Hráči AC Milán se dostali do vedení v 39. minutě, kdy Piatek přebral míč na hranici vápna a přesně zakončil k tyči. Polský kanonýr dal 21. gól v sezoně a dostihl v čele tabulky střelců Quagliarellu ze Sampdorie. Zároveň si připsal desátý gól ve třináctém utkání po zimním příchodu z Janova.

Juventus ale po změně stran skóre otočil. Po hodině hry proměnil penaltu sám faulovaný Dybala a v 84. minutě rozhodl po kombinaci dvou střídajících hráčů po Pjaničově přihrávce křížnou střelou Kean. Mladý italský reprezentant se trefil v pátém soutěžním zápase za sebou.

Scick přispěl k výhře

Zaváhání AC využili fotbalisté AS Řím, kteří vyhráli díky De Rossiho gólu ze 75. minuty na hřišti Sampdorie. Jediné brance zápasu předcházela hlavička českého útočníka Patrika Schicka, kterou brankář Audero vyrazil jen k nohám kapitána Římanů.

Český reprezentant nastoupil proti svému bývalému klubu od začátku na hrotu útoku a odehrál celý zápas. Římané si připsali druhé vítězství po návratu trenéra Ranieriho a ztrácejí už jen bod na čtvrté místo zajišťující účast v Lize mistrů.