Bergamo dál válí a je blízko Lize mistrů, Neapol si zajistila druhé místo

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Neapole porazili v 35. kole italské ligy gólem z penalty v osmé minutě nastavení Cagliari 2:1 a definitivně si zajistili druhou příčku a start v Lize mistrů. Bergamo vyhrálo na půdě Lazia Řím 3:1 a pojistilo si čtvrté místo v tabulce, které jako poslední znamená účast v Lize mistrů. Na třetí Inter Milán ztrácí už jen bod.

Tři body za Bergamem je AS Řím, který remizoval na hřišti Janova 1:1. Útočník hostů Patrik Schick naskočil do hry od 66. minuty. Jistotu sestupu získalo Frosinone po remíze 2:2 v Sassuolu.

Neapol předchozí tři soutěžní utkání před vlastními příznivci nevyhrála a dlouho se zdálo, že ani proti dvanáctému Cagliari si nespraví chuť. Hosté díky Pavolettimu vedli od 63. minuty. Pět minut před koncem základní hrací doby však srovnal Mertens a v osmé minutě nastavení dokonal obrat z penalty Insigne.

Bergamo zastihl závěr sezony ve výborné formě. Atalanta v lize neprohrála už deset kol a v posledních třech zvítězila. Představila se přitom na hřištích silných soupeřů Neapole a Lazia. Římané šli hned ve třetí minutě do vedení, ale ve 22. minutě srovnal 22. gólem v ligové sezoně druhý nejlepší střelec soutěže Zapata.

Obrat dokonal v 58. minutě Castagne a domácí si pak dali ještě vlastní branku. Lazio doma prohrálo podruhé za sebou a figuruje na osmém místě mimo pohárové příčky.

AS Řím se dostal do vedení v 82. minutě po trefě El Shaarawyho. Domácí se však nevzdali a v první minutě nastavení jim Romero zachránil cenný bod. Šestnáctý Janov má na první sestupovou příčku, kterou drží Empoli, čtyřbodový náskok.

Po ročním působení v Serii A sestoupilo Frosinone. Nováček nejvyšší soutěže přišel o poslední zbytky nadějí na záchranu tím, že neudržel poločasové dvoubrankové vedení v Sassuolu.

Celý zápas odehrál v základní sestavě Sampdorie Janov při remíze 3:3 v Parmě český reprezentační záložník Jakub Jankto. V dresu hostů se dvakrát prosadil nejlepší střelec soutěže Quagliarella a má na kontě 25 branek.