De Rossi skončí v AS Řím: Hráči jako jsem já bych smlouvu prodloužil | iSport.cz
14. května 2019 • 14:31

De Rossi skončí v AS Řím: Hráči jako jsem já bych smlouvu prodloužil

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Trpišovský po prohře: Stancia by chtěl každý trenér. Odejde Stoch do Řecka? Trpišovský po prohře: Stancia by chtěl každý trenér. Odejde Stoch do Řecka?
INSIDER: Mají oslabené Češky šanci na medaili na ME v basketbalu? Kdo bude oporou? INSIDER: Mají oslabené Češky šanci na medaili na ME v basketbalu? Kdo bude oporou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kapitán Daniele De Rossi po sezoně opustí AS Řím, kde působil osmnáct let, ale nedostal nabídku na prodloužení končící smlouvy. Italský klub o odchodu pětatřicetiletého fotbalisty informoval na svém webu s tím, že spoluhráč českého útočníka Patrika Schicka bude v kariéře pokračovat jinde.Římský rodák za AS odehrál 615 soutěžních zápasů a vstřelil 63 gólů a nikdy nepůsobil v jiném klubu. Víc startů si v dresu "Giallorossi" připsal už jenom Francesco Totti (786), po němž De Rossi v roce 2017 převzal kapitánskou pásku.

"Nejsem šťastný, ale necítím vůči tomuto klubu žádnou zášť. Musím toto rozhodnutí akceptovat," řekl na tiskové konferenci De Rossi, který nepřijal nabídku vedení na ředitelskou pozici. "Stále se cítím jako fotbalista. Říkají, že bych byl dobrým ředitelem, ale kdybych byl ředitelem AS Řím, tak bych hráči, jako jsem já, smlouvu prodloužil," přidal defenzivní záložník.

De Rossi s AS dvakrát vyhrál Italský pohár a jednou domácí Superpohár. Itálii do roku 2017 reprezentoval ve 117 utkáních a v roce 2006 "Azzurri" pomohl k triumfu na mistrovství světa.

"Všichni budeme mít slzy v očích, až za nás naposledy nastoupí v zápase proti Parmě, ale respektujeme jeho rozhodnutí prodloužit si hráčskou kariéru, i když to v téměř 36 letech bude mimo Řím," uvedl prezident AS Řím James Pallotta.

"Za všechny tady chci Danielemu poděkovat za neuvěřitelnou oddanost tomuto klubu. Zaručuju mu, že u nás má dveře otevřené, kdyby se chtěl kdykoli vrátit v nové roli," dodal americký miliardář.

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

38. kolo
Články odjinud


Články odjinud