Inter zvažuje vytvoření akademie v Česku. Rozhodne kemp v Trutnově | iSport.cz
14. května 2019 • 13:33

Inter zvažuje vytvoření akademie v Česku. Rozhodne kemp v Trutnově

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
3. den All Stars Cupu: Slavia ve finále zdolala PSG, rozhodl nádherný oblouček 3. den All Stars Cupu: Slavia ve finále zdolala PSG, rozhodl nádherný oblouček
FIFA pod širým nebem! Unikátní esportová show iSport LIGA přilákala davy FIFA pod širým nebem! Unikátní esportová show iSport LIGA přilákala davy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zástupci slavného fotbalového klubu Interu Milán se zajímají o vybudování mládežnické akademie v České republice. Dosud jich ve světě mají jedenáct. Kritériem pro otevření akademie bude výsledek kempu pro hráče od 5 do 17 let, který se uskuteční v Trutnově od 15. do 20. července."Jedním z úkolů kempu je zjistit, jak se v zemi, v níž ještě nepůsobíme, pracuje. Na základě této zkušenosti vyhodnotíme možnost, jestli zde jsou předpoklady a vůle k vybudování globálního projektu, jako je akademie Interu," řekl na tiskové konferenci v Praze technický ředitel akademie Marco Monti.

V jednání je příprava dalšího kempu, který by se případně uskutečnil v srpnu na Moravě. Letní kempy uspořádá Inter i v Belgii, Bělorusku, Bulharsku, Číně, Kolumbii, Itálii, Maďarsku, Nizozemsku, na Slovensku a ve Spojených státech amerických.

Kempy podporuje také bývalý kapitán Interu Javier Zanetti, vítěz Ligy mistrů z roku 2010, který se do tréninků občas aktivně zapojuje.

Projekt Inter Academy vznikl v roce 2008. "Jeho cílem je vyvážet do celého světa naše technické know-how, pokud jde o trénink mládeže," uvedl Monti. "Proces spočívá v tom, že jednak školíme trenéry v jednotlivých zemích, kteří se toho projektu účastní, a zároveň trénujeme mládež," dodal.

Akademie působí v Argentině, Austrálii, Bělorusku, Brazílii, Číně, Indonésii, Japonsku, Kolumbii, Libanonu, Maďarsku a na Slovensku. O přesném umístění akademie v České republice nemá klub jasno.

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

38. kolo
Články odjinud


Články odjinud