Totti skončil v AS a sjel klub: Chtěli vyhnat Římany z Říma | iSport.cz
17. června 2019 • 16:05

Totti skončil v AS a sjel klub: Chtěli vyhnat Římany z Říma

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový mistr světa z roku 2006 Francesco Totti skončil jako technický ředitel AS Řím. Bývalý útočník a dlouholetý kapitán Giallorossi rozhodnutí oznámil na dnešní tiskové konferenci, kde navíc vedení klubu podrobil ostré kritice."Doufal jsem, že tenhle den nikdy nepřijde," řekl dvaačtyřicetiletý Totti, který celou hráčskou kariéru strávil v AS Řím a dovedl ho k zatím poslednímu titulu v roce 2001. Jako důvod uvedl neshody s vedením, protože i když byl technickým ředitelem, nebylo mu dovoleno mluvit do angažování trenérů a hráčů.

"Nikdy jsem neřešil výplatu. Chtěl jsem pouze být technickým ředitelem, protože si myslím, že vzhledem ke zkušenostem bych v tom byl dobrý," uvedl Totti. "Technický ředitel přece mluví do toho, kdo bude trenérem, ne? Ale co jsem mohl dělat, když všechno rozhodovali sami," prohlásil.

Totti se s vedením AS neshodl mimo jiné na tom, kdo by měl klub po odchodu dočasného trenéra Claudia Ranieriho trénovat. Totti preferoval Antonia Conteho, ale vedení nakonec upřednostnilo někdejšího kouče Šachtaru Doněck Paula Fonsecu.

Nelíbilo se mu ani to, že šéf klubu James Pallotta odmítl prodloužit smlouvu jiné klubové ikoně a kapitánovi Danielemu De Rossimu. "Už v září jsem jim říkal, že jestli si myslí, že to je Danieleho poslední sezona, tak ať mu to řeknou hned a ne jako mně dvě kola před koncem," uvedl.

"Všichni říkali: Ano, ano, promyslíme to, zvážíme. Teď do sebe všechno zapadá. Od chvíle, kdy klub koupili Američané, se někteří lidé snažili vyhnat Římany z Říma a nakonec se jim to povedlo. Pro mě je odchod jako smrt. Spíš je to ještě horší, protože Řím byl pro mě druhým domovem. Vlastně prvním, protože v Trigorii (tréninkové centrum) jsem strávil víc času než doma," prohlásil Totti.

Vstoupit do diskuse
0
30. kolo
Články odjinud


Články odjinud