Nový klub pro Schicka? Rusové nabídli půl miliardy, útočník přestup odmítl | iSport.cz
30. srpna 2019 • 11:05

Nový klub pro Schicka? Rusové nabídli půl miliardy, útočník přestup odmítl

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Útočnou sílu máme, ale musíme to potvrdit, říká Kozák
SESTŘIH: Juventus - Lyon 2:1. Ronaldo dal dva góly, stejně vypadl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Haló, tady Moskva. Útočník Patrik Schick uvízl na radaru tamního Dynama. Podle informací Sportu nabídl ruský klub za reprezentačního forvarda částku přesahující 20 milionů eur (cca 517 milionů korun). Jenže třiadvacetiletý hráč AS Řím volání z Východu odmítl. Jeho hráčský status tak dál zůstává beze změny.Tančily kolem něj Borussia Dortmund, RB Lipsko, Schalke, Newcastle, Fiorentina, ale také Olympique Lyon a Marseille. Co jméno, to zajímavá destinace. Alespoň z pohledu mladého útočníka s potenciálem. Jenže ani jeden z uvedených se zatím s římským AS ohledně angažování Patrika Schicka zatím vůbec nedohodl.

Poněkud překvapivě ale vyslal do Itálie konkrétní nabídku jiný klub. Z Východu. Až z daleké Moskvy se ozvalo tamní Dynamo, které, jak se podařilo Sportu zjistit, chtělo českého reprezentanta z Říma vykoupit. Nabídnuté odstupné mělo být přes 20 milionů eur (517 milionů korun). Což je suma, kterou by vedení italského klubu okamžitě odkleplo a poslalo Schicka na letiště.

Český útočník Patrik Schick během přípravného utkání AS Řím
Český útočník Patrik Schick během přípravného utkání AS Řím

Jenže k jednání vůbec nedošlo. Český útočník námluvy s Dynamem zavrhl. Ruská metropole není destinace, kde by chtěl nadále rozvíjet svoji uvadlou kariéru. Zdroje z hráčova okolí se shodují na tom, že Schick by rád do týmu v jedné z top pěti nejlepších lig na světě a druhou podmínkou je účast v evropských pohárech.

Do toho Dynamo rozhodně nezapadá. V lize se už třetí sezonu drží kolem středu tabulky. Navíc v roce 2016 poprvé v klubové historii sestoupilo z nejvyšší ruské soutěže. Schick navíc není prvním Čechem v letním přestupovém období, o kterého moskevský klub projevil zájem. Lukrativní nabídku poslal před pár dny do Burnley za Matěje Vydru a to samé se stalo v případě slávistického záložníka Tomáše Součka.

Co tedy se sparťanským odchovancem bude? Agent Pavel Paska se k jeho situaci během čtvrtka odmítl vyjádřit. Ale manévrovací prostor se zmenšuje. Momentálně má na vybranou už jen do pondělí. Pokud se žádná z lukrativních nabídek neobjeví, zůstane Schick v Římě, což je pro něj vzhledem k hernímu vytížení zřejmě nejméně atraktivní varianta.

TOP 10 českých hráčů v evropských ligách: Koho se vyplatí sledovat?

Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud