Divoký šlágr! Neapol dotáhla z 0:3 na 3:3, Juventus pak spasil vlastní gól | iSport.cz
31. srpna 2019 • 22:59

Divoký šlágr! Neapol dotáhla z 0:3 na 3:3, Juventus pak spasil vlastní gól

Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Aleš Matějů dnes debutoval v Serii A v dresu nováčka Brescie, která prohrála na hřišti AC Milán v druhém kole italské ligy 0:1. Jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal tentokrát přihlížel utkání pouze z lavičky. Obhájce titulu Juventus Turín v šlágru s Neapolí neudržel před vlastními diváky tříbrankový náskok, ale nakonec díky vlastnímu gólu v nastavení zvítězil 4:3.

Milán šel do vedení ve 12. minutě, kdy se prosadil Hakan Calhanoglu. Jen o dvě minuty později se na hřiště dostal Matějů. Třiadvacetiletý bek, který nemohl v prvním kole z důvodu karetního trestu nastoupit, vystřídal Bruna Martellu a prožil si premiéru v nejvyšší italské soutěži. V dresu Brescie již působil v minulé sezoně, v Serii B nastoupil do 22 zápasů.

Juventus mířil proti vicemistrovi ke snadné výhře, po gólu Cristiana Ronalda v 62. minutě vedl už 3:0, ale hosté z Neapole během 19 minut vyrovnali. Dělbu bodů nakonec smolně odmítl Kalidou Koulibaly, který ve druhé nastavené minutě ve snaze o odvrácení centru z přímého kopu trefil horní roh vlastní branky.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

AC Milán - Brescia 1:0
Branky: 12. Calhanoglu

Juventus Turín - Neapol 4:3
Branky: 16. Danilo, 19. Higuaín, 62. Ronaldo, 90.+2 vlastní Koulibaly - 66. Manolas, 68. Lozano, 81. Di Lorenzo

1. Inter Milán 3 3 0 0 7:1 9
2. Bologna 3 2 1 0 6:4 7
3. Juventus 3 2 1 0 5:3 7
4. Neapol 3 2 0 1 9:7 6
5. Milán 3 2 0 1 2:1 6
6. Atalanta 3 2 0 1 7:6 6
7. Torino 3 2 0 1 6:5 6
8. AS Řím 3 1 2 0 8:6 5