Ibrahimovic vystřílel výhru, překonal 500 gólů! Jankto se vrátil do základu

Autor: ČTK, pav
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic překonal hranici 500 soutěžních gólů na klubové scéně a dvěma trefami pomohl fotbalistům AC Milán v 21. kole italské ligy k vítězství 4:0 nad Crotone. Milánský celek odpověděl na páteční výhru městského rivala Interu a opět vede tabulku s dvoubodovým náskokem. Český reprezentant Jakub Jankto se vrátil do základní sestavy Sampdorie Janov a jeho tým remizoval 1:1 na hřišti Beneventa. Celý zápas odehrál i Antonín Barák, porážce Verony 0:2 v Udine ale nezabránil.

Ibrahimovic otevřel jubilejním gólem skóre ve 30. minutě, kdy si krásně narazil míč s Rafaelem Leaem a placírkou zakončil. V 64. minutě mu stačilo uklidit do odkryté branky přihrávku Thea Hernándeze a připsal si 83. zásah v dresu "Rossoneri". Více gólů dal na klubové scéně pouze za Paris St. Germain (156).

Dvakrát skóroval i Ante Rebič, v obou případech zužitkoval přihrávku střídajícího Hakana Calhanoglua. Crotone zůstalo poslední v tabulce.

Jankto z předchozích tří zápasů do dvou nastoupil v závěru jako náhradník a ve zbylém nehrál kvůli trestu, tentokrát strávil na trávníku celé utkání. Domácí nováček soutěže se ujal vedení v 55. minutě, kdy střelou z velkého úhlu překvapil brankáře Gianluca Caprari. Sampdorii ale zajistil bod deset minut před koncem Baldé Keita.

Janovský celek zůstane i po odehrání kompletního programu 21. kola na desátém místě. Benevento nevyhrálo už pět utkání v řadě a je třinácté.