Atalanta přeskočila Juventus. Neapol v boji o poháry přestřílela Lazio

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Atalanty Bergamo remizovali v 32. kole italské ligy na hřišti AS Řím 1:1 a v tabulce se posunuli na třetí místo o skóre před Juventus. V boji o evropské poháry porazila pátá Neapol šesté Lazio 5:2.

Skóre duelu mezi AS Řím a Atalantou otevřel v 26. minutě ukrajinský ofenzivní záložník Ruslan Malinovskij, který využil centr Robina Gosense z levé strany a poslal hosty do vedení. Právě Gosens ale týmu z Bergama závěr zápasu zkomplikoval. Německý obránce v 69. minutě dostal druhou žlutou kartu a oslabil Atalantu.

Římský tým početní výhodu využil po šesti minutách, kdy střelou z velké dálky překvapil brankáře Pierluigiho Golliniho stoper Bryan Cristante.

Neapol rázným způsobem přerušila pětizápasovou vítěznou šňůru Lazia. Dvěma góly se na výhře 5:2 podílel kapitán Lorenzo Insigne. Italský křídelník vstřelil od začátku roku dvanáct branek a se sedmnácti góly v sezoně je nejlepším střelcem týmu.

I v dresu Lazia se prosadil nejlepší kanonýr, Ciro Immobile v 70. minutě snížil na 1:4. O čtyři minuty později přidal druhý gól římského klubu Sergej Milinkovič-Savič, Neapol si však dobře rozehraný zápas vzít nenechala a zásluhou střídajícího Victora Osimhena uzavřela na konečných 5:2.

talská fotbalová liga - 32. kolo:

AS Řím - Bergamo 1:1
Branky: 75. Cristante - 26. Malinovskij

Neapol - Lazio Řím 5:2
Branky: 7. z pen. a 53. Insigne, 12. Politano, 65. Mertens, 80. Osimhen - 70. Immobile, 74. Milinkovič-Savič).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.