11. prosince 2021 • 20:08

Juventus jen remizoval s nováčkem. Zlatan zachránil bod pro AC

Autor: ČTK, pav
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Lídr italské fotbalové ligy AC Milán v 17. kole remizoval 1:1 v Udine a v případě nedělní výhry městského rivala Interu s Cagliari může přijít o první příčku. Alespoň bod zařídil "Rossoneri" gólem v nastavení Zlatan Ibrahimovic. Překvapení se zrodilo i v Benátkách, Juventus na hřišti nováčka hrál rovněž nerozhodně 1:1. Fiorentina deklasovala 4:0 Salernitanu, dvakrát se trefil nejlepší střelec soutěže Dušan Vlahovič.

Udine vedl místo odvolaného Lucy Gottiho jeho dosavadní asistent Gabriele Cioffi a premiéra v roli hlavního kouče mu vyšla takřka dokonale. V 17. minutě dotáhl Beto se štěstím a po několika odrazech rychlý brejk a vypadalo to, že jeho tým ukončí čtyřzápasové čekání na vítězství.

V druhé minutě nastavení se ale Ibrahimovic nejlépe zorientoval ve vápně a zblízka překonal gólmana Silvestriho. Čtyřicetiletý útočník se stal po Lionelu Messim a Cristianu Ronaldovi třetím hráčem v tomto tisíciletí, který nastřílel v pěti nejprestižnějších evropských ligách 300 branek. V závěru byl vyloučen domácí Succes, skóre už se ale nezměnilo a Milán ztratil body počtvrté z posledních šesti zápasů.

Juventus přišel už ve 12. minutě o zraněného kapitána Paula Dybalu, i bez ofenzivní opory se ale ujal po Moratově trefě z těžké pozice vedení. V 55. minutě napřáhl z voleje zpoza vápna Aramu a nekompromisní ránou vyrovnal.

Benátky přerušily třízápasovou šňůru porážek a drží se nad sestupovým pásmem. „Stará dáma“ je po další ztrátě šestá.

Vlahovič se prosadil dvakrát po změně stran. Nejprve skóroval překvapivou střelou na zadní tyč a 15. ligový zásah v sezoně přidal zblízka po centru z levé strany. Jednadvacetiletý srbský útočník se stal teprve třetím hráčem za posledních 60 let, který nasázel v jednom kalendářním roce v Serii A přes třicet branek. Fiorentina je i díky němu na pátém místě, Salernitana zůstává poslední.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.