Michal Kvasnica
7. července 2022 • 11:20

Zima: Odchod Belottiho bude citelné oslabení. Přestup vyhlíží i konkurent

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Dloubák: Bílkovo kouzlo? Je jiný než v médiích. Má dar pro chemii týmu, říká Zelenka
Ewertonovi na tréninku tleskali, Jurásek je moravský lupínek, říká Jarolím
VŠECHNA VIDEA ZDE

V úterý autem do Itálie, ve středu tam absolvovat covidové testy, ve čtvrtek se připojit k týmu a v pondělí s FC Turín vyrazit na třítýdenní soustředění do rakouských Alp. Takový program má v těchto dnech reprezentační stoper David Zima, který má za sebou povedenou premiérovou sezonu v italské Serii A. Teď se „těší“ na dřinu. „Příprava bude brutálně náročná. Očekávám to stejné jako během roku, akorát to bude dvakrát denně. Takže dvojnásobný masakr,“ směje se.Před měsícem David Zima navzdory porážce 0:2 ubránil Cristiana Ronalda, možná i proto byla portugalská superhvězda frustrovaná natolik, že Václavu Jemelkovi div že nezlomila kotník a Tomáši Součkovi po zápase nedonesla do tunelu dres, jak se dvojice z Premier League domluvila.

Že by však Zima se setkání s CR7 byl nervózní? Kdo ho zná, tak dobře ví, že jednadvacetiletý flegmatik tohle vážně neřeší. Potvrdil to i při povídání s webem iSport.cz, který ho navštívil při nezištné pomocí Olomoucké fotbalové škole, kde ho hltaly mladé naděje.

„Bylo to normální jako na každého hráče,“ začne Zima svým obvyklým způsobem, „nezaskočil mě asi ničím. Ale má jedinečný tah ve vápně, rychlé změny směru a podobně. S balonem je však normální, ve vrcholném fotbale už má rychlé nohy každý. A že o něm někdo říká, že už je pomalejší? V Ronaldově věku budu rád, když ještě vůbec budu někde kopat,“ usmívá se.

Dočtěte si celý článek a užijte si další exkluzivní obsah a videa bez reklam na 8 webech díky
PREMIUM PLUS  

Odemknout článek
Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud