Neapol umlčela Juventus v nastavení. Inter zdolal Empoli, slaví i AC Milán

1
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Interu Milán v 31. kole italské nejvyšší soutěže zvítězili na hřišti Empoli 3:0. Dvakrát skóroval belgický kanonýr Romelu Lukaku a úřadující vicemistři vyhráli v Serii A poprvé po pěti zápasech. Lídr tabulky Neapol zvítězila na hřišti třetího Juventusu Turín 1:0. V nastavení rozhodl šlágr Giacomo Raspadori.

Lukaku poprvé skóroval až tři minuty po začátku druhého poločasu a byl to jeho první gól od 10. března. Druhou branku přidal v 76. minutě a dvě minuty před koncem řádné hrací doby završil skóre Martínez. Argentinský mistr světa se díky tomu osamostatnil na druhém místě tabulky střelců s 15 góly, na vedoucího Osimhena jich ztrácí šest.

„Nerazzuri“ si upevnili pohárové šesté místo a stále ztrácejí dva body na AC Milán, který díky 10. a 11. gólu portugalského reprezentanta Rafaela Leaa v sezoně porazil 2:0 sestupem ohrožené Lecce, i AS Řím, jenž má pondělní zápas k dobru.

V Turíně se čekalo na gól až do úplného závěru. Nejprve v 83. minutě domácímu záložníkovi Di Maríovi odvolal videorozhodčí branku kvůli ofsajdu a ve třetí nastavené minutě se radovali hosté. Po centru Elmase se Raspadori trefil z voleje a rozhodl o třetí porážce „Staré dámy“ v řadě. Neapol má na druhé Lazio Řím náskok 17 bodů a má titul na dosah, Juventus zaostává o další dva.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:

Empoli - Inter Milán 0:3
Branky: 48. a 76. Lukaku, 88. Martínez,

Monza - Fiorentina 3:2
Branky: 26. vlastní Biraghi, 43. Dany Mota, 58. Pessina z pen. - 8. Kouamé, 13. Saponara,

Udine - Cremona 3:0
Branky: 2. Samardžič, 27. Pérez, 36. Success,

AC Milán - Lecce 2:0
Branky: 40. a 75. Leao,

Juventus Turín - Neapol 0:1
Branka: 90.+3 Raspadori.

1. Neapol 38 28 6 4 77:28 90
2. Lazio 38 22 8 8 60:30 74