Autor: ČTK, adl
0
Dokonalý obrat z 0:3 na 4:3. Hertl rozhodl o výhře Vegas proti Coloradu
SESTŘIH: Plzeň - Slavia 1:0. Další zvrat v boji o titul, rozhodl Šulc

Inter Milán v 15. kole italské fotbalové ligy doma porazil Udine 4:0 a vrátil se do čela tabulky před Juventus, který už v pátek zvítězil nad Neapolí 1:0. Třetí AC Milán prohrál v Bergamu 2:3 a na Inter ztrácí už devět bodů. O první výhře Atalanty po čtyřech zápasech rozhodl v páté nastavené minutě Luis Muriel.

Interu zajistila vítězství vydařená poslední desetiminutovka prvního poločasu. Nejprve ve 37. minutě Calhanoglu proměnil pokutový kop a pak se v rozmezí dvou minut ještě trefili Dimarco a Thuram. Turecký reprezentant má od přestupu do Interu v létě 2021 při penaltách stoprocentní úspěšnost (10/10).

Ve druhém dějství přidal čtvrtý gól „Nerazzuri“ Martínez, jenž nadále suverénně kraluje tabulce střelců se 14 zásahy. Druhý Giroud z AC Milán dal o šest branek méně. Argentinský mistr světa navíc dorovnal klubový rekord v počtu gólů za jeden kalendářní rok (28). Dosud jich tolik dali za Inter pouze Christian Vieri v roce 2001 a Diego Milito o 11 let později.

Atalanta šla do vedení zásluhou Lookmana v 38. minutě, ale v závěrečných sekundách prvního poločasu srovnal po rohu hlavou Giroud. V roce 2023 se francouzský útočník tímto způsobem trefil už poosmé. Žádný hráč z pěti nejlepších evropských soutěží hlavou víc gólů nevstřelil, pouze Kane z Bayernu Mnichov jich má na kontě rovněž osm.

Atalanta se nenechala gólem do šatny zaskočit a do druhého poločasu nastoupila s vervou. Odměnou jí byl Lookmanův druhý gól v 55. minutě. „Rossoneri“ ale podruhé dokázali srovnat krok, v 80. minutě se prosadil střídající Jovič.

Ve třetí minutě nastavení byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán AC Calabria a o dvě minuty později šlo Bergamo do vedení potřetí. Na Murielovu branku už hosté odpověď nenašli. Atalanta je v tabulce šestá se ztrátou jednoho bodu na čtvrtý AS Řím, který má utkání k dobru.

Serie A - 15. kolo:

Hellas Verona - Lazio Řím 1:1
Branky: 70. Henry - 23. Zaccagni.

Bergamo - AC Milán 3:2
Branky: 38. a 55. Lookman, 90.+5 Muriel - 45.+3 Giroud, 80. Jovič.

Inter Milán - Udine 4:0
Branky: 37. Calhanoglu z pen., 42. Dimarco, 45. Thuram, 84. Martínez.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.