Donadoni: italský fotbal nemá logiku | iSport.cz
29. prosince 2008 • 09:55

Donadoni: italský fotbal nemá logiku

Autor: ČTK
Roberto Donadoni
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý trenér italské reprezentace Roberto Donadoni se pustil do kritiky italského fotbalu. Podle pětačtyřicetiletého kouče je prý příliš krutý a postavený na hlavu."Je tady příliš mnoho hysterie, povrchnosti a protikladů," citoval server goal.com Donadiho.

"Je tady mnoho nenávistných klubových šéfů, kteří vyhazují trenéra hned po první prohře. Tohle prostě nemá logiku," dodal.

"Podívejte se třeba na italské novináře. Když Juventus vstoupil skvěle do ligy, oslavovali ho. Pak přišlo pár porážek a hned psali, že tým je rozložený. Když se jim zase začalo dařit, zvolili Juventus jako nejlepší tým sezony..." uvedl Donadoni.

"Jak říkal masér v AC Milán: Když pes někoho pokouše, není to jeho chyba, ale chyba majitele," řekl vicemistr světa z roku 1994.

"Když je italský fotbal plný krutosti a nedostatku respektu, tak to nezačíná u hráčů. Pořád se tady bavíme o slušnosti ve sportu, jenže pak učíme hráče, aby simulovali. Tak o co tady jde?" prohlásil.

Donadoni netrénuje od léta, kdy po nevydařeném Euru skončil na lavičce italské reprezentace.

"Trénování mi chybí a manželce se zase nelíbí, že pořád sedím u televize a koukám na fotbal," konstatoval bývalý záložník AC Milán a italské reprezentace.

 
15. kolo
Články odjinud


Články odjinud