0
Huntelaar v souboji s hráčem Villarrealu
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel

Český fotbalista Lukáš Jarolím se poprvé od úvodního kola italské ligy objevil v základní sestavě Sieny a hned se uvedl přihrávkou na gól.

Syn trenéra Slavie Karla Jarolíma již ve 3. minutě připravil vedoucí branku pro Vergassolu, jenže ani to Sieně k bodům na hřišti Bari nestačilo.

V závěru domácí zápas otočili, a tak Siena zůstává na dně tabulky se ztrátou šesti bodů na záchranu v nejvyšší soutěži.

Velké trápení zažíval vedoucí Inter Milán v zápase s Fiorentinou, když se dlouho nedokázal prosadit v útoku. Nakonec mu pomohl pokutový kop, který pět minut před koncem proměnil sám faulovaný Milito a zařídil těsnou výhru 1:0.

Jeden z fanoušků Interu Militův gól natolik oslavoval, že přepadl přes zábradlí a utrpěl vážná zranění. Šestatřicetiletý muž nyní leží v nemocnice v komatu.

Inter zvýšil náskok v čele tabulky na sedm bodů. Juventus totiž nečekaně prohrál na hřišti Cagliari 0:2 a ještě více tak zkomplikoval situaci trenérovi Ciru Ferrarovi.

Ten se po nepřesvědčivých výkonech týmu v Lize mistrů dostal pod velký tlak a dnešní porážka ještě zvýší počet hlasů volajících po jeho odvolání. Český obránce Zdeněk Grygera znovu zůstal jen na lavičce "Staré dámy".

Před Juventus se navíc dostali i hráči AC Milán, kteří využili nabídnutou šanci a vyhráli 2:0 na hřišti předposlední Catanie.

Na zisk tří bodů se však hodně nadřeli, když o výhře rozhodl dvěma góly až v nastaveném čase střídající útočník Klaas Jan Huntelaar. Pro nizozemského fotbalistu to byly první zásahy po letním příchodu z Realu Madrid.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:
Bari - Siena 2:1
(90. Greco, 78. Masiello - 3. Vergassola), Bergamo - AS Řím 1:2 (13. Ceravolo - 44. Vučinič, 64. Perrotta), Cagliari - Juventus Turín 2:0 (31. Nené, 89. Matri), Chievo - Palermo 1:0 (54. Abbruscato), Inter Milán - Fiorentina 1:0 (85. Milito z pen.), Lazio Řím - Boloňa 0:0, Parma - Neapol 1:1 (85. Amoruso z pen. - 32. Denis), Catania - AC Milán 0:2 (90.+3 a 90.+4 Huntelaar).

Témata:  sport, fotbal, Itálie