Messi podle médií podepíše s Barcou na pět let: snížení platu o polovinu!

Argentinská radost po výhře ve finále Copa America
Lionel Messi a Neymar během finále Copa America
Euforie argentinského kapitána! Lionel Messi převzal pohár pro šampiona Copy Ameriky
Lionel Messi se po výhře Argentiny nad Brazílií ve finále Copy Ameriky ocitl nad hlavami spoluhráčů
Šťastný Lionel Messi po výhře Argentiny ve finále Copy Ameriky
Argentinský kapitán Lionel Messi líbá pohár pro šampiona Copy Ameriky
Lionel Messi během semifinále Copa América proti Kolumbii
19
Fotogalerie
ČTK, adl
La Liga
Začít diskusi (0)

Hvězdný argentinský útočník Lionel Messi se podle španělských médií domluvil s Barcelonou na nové pětileté smlouvě. Čtyřiatřicetiletý fotbalista kvůli pokračování v katalánském klubu přistoupil na snížení platu o padesát procent.

Messimu předchozí čtyřletá smlouva, která mu údajně vynesla 138 milionů eur za sezonu, skončila v červnu. Podpis nového kontraktu komplikovaly finanční možnosti klubu a také pravidla finanční fair play španělské ligy, protože Barcelonu tíží dluh přesahující miliardu eur.

Staronový předseda klubu Joan Laporta proto od březnového návratu do funkce dělal všechno pro to, aby snížil výdaje na platy hráčů a Barcelona mohla Messiho udržet a současně splnit pravidla. Šéf La Ligy Javier Tebas totiž Kataláncům pohrozil, že nebudou mít žádné úlevy.

Messi působí v Barceloně od 13 let a v roce 2004 se dostal do prvního týmu. Celkem za klub odehrál rekordních 778 zápasů a s 672 brankami je i jeho nejlepším střelem. S klubem získal deset titulů a čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů.

Na kontě má také šest rekordních Zlatých míčů a o víkendu ukončil triumfem na mistrovství Jižní Ameriky čekání na první trofej s reprezentací. Argentině k titulu pomohl čtyřmi góly a pěti asistencemi.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů