Dříve Eto'o za Barcu bojoval, teď chce po ní miliony

Samuel Eto´o a kapitán Barcelony Carles Puyol.
Samuel Eto´o a kapitán Barcelony Carles Puyol.Zdroj: čtk
ČTK
La Liga
Začít diskusi (0)

Útočník Interu Milán Samuel Eto'o se bude soudit se svým bývalým klubem Barcelonou. Podle kamerunského fotbalisty mu katalánský celek dluží tři miliony eur (asi 79 milionů eur), jako podíl z jeho letního přestupu do Itálie.

Osmadvacetiletý Eto'o se podle agentury EFE obrátil na soud poté, co Barcelona odmítla hráčův podíl na přestupu vyplatit.

Podle regulí španělské asociace profesionálních fotbalistů mají hráči při transferech nárok na 15 procent přestupní částky.

Barcelona se však brání, že pravidlo platí pouze při přestupech mezi španělskými kluby.

Podobný případ rozhodoval soud ve Španělsku už loni. La Coruňa poté musela zaplatit 2,1 milionu eur útočníkovi Albertu Luquemu za jeho čtyři roky starý přestup do anglického Newcastlu.

Eto'o odešel v létě do Interu výměnou za Zlatana Ibrahimovice. Barcelona za švédského střelce navíc zaplatila 46 milionů eur.

Kamerunský reprezentant byl ohodnocen na 20 milionů eur, ze kterých mu podle něj má španělský klub vyplatit podíl.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů