Mistři z Borussie věnovali Japonsku 1,2 milionu eur | iSport.cz
18. května 2011 • 09:47

Mistři z Borussie věnovali Japonsku 1,2 milionu eur

Autor: ČTK
Oslavy titulu v podání Borussie Dortmund
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Charitativní fotbalový zápas bundesligového mistra Dortmundu s "týmem Japonska" v Duisburgu vynesl obětem zemětřesení v této asijské zemi 1,2 milionu eur (asi 29,4 milionu korun). Milion věnovala Borussia, zbytek byl výtěžek ze vstupného.Borussia zápas, který vidělo 10.130 fanoušků, vyhrála 2:1. Za vítěze se trefili Markus Feulner s Danielem Ginczekem, za soupeře snížil z penalty dortmundský záložník Šindži Kagawa.

"Na výsledku nezáleží, chtěli jsme hlavně pomoci lidem v Japonsku," řekl agentuře SID trenér Pierre Littbarski, který vedl tým Japonska.

V něm nastoupili mimo jiné Acuto Učida ze Schalke a Makoto Hasebe z Wolfsburgu, ale také němečtí hráči, kteří měli s japonským fotbalem nějakou zkušenost. Například bývalý záložník Bayernu Mnichov a Dortmundu Michael Rummenigge, jenž hrával za Urawu.

 
17. kolo
Články odjinud


Články odjinud