Pekhart dvěma góly vystřelil výhru, Kadlec v masce odehrál hodinu

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Útočník Tomáš Pekhart pomohl dvěma góly k výhře Norimberku 3:2 v Hoffenheimu. Český fotbalista v německé lize poprvé vstřelil v jednom zápase víc než branku.

Před závěrečným kolem bundesligy není stále znám druhý sestupující, o němž se rozhodne mezi Herthou a Kolínem nad Rýnem, které své duely výrazně prohrály.

Blíže přímému sestupu do druhé ligy je nováček z Berlína, který na účast v play off o udržení v soutěži ztrácí dva body.

Pekhart v Hoffenheimu otevřel skóre v 9. minutě zápasu, když přímo k němu brankář vyrazil střelu Didaviho.

Sušický rodák tak dal gól ve třetím venkovním duelu za sebou.

V 72. minutě trefil Pekhart nejprve břevno, ale dorážkou už dokázal zvýšit na 3:1.

Jeho gól se po snížení Braahfeida ukázal jako vítězný.

Hertha dlouho držela proti Schalke šanci na bod, ale druhým gólem ji v 73. minutě zlomil Holtby. Poté ještě vstřelil svou 15. branku v sezoně Raúl a svým dnešním druhým a celkově 27. zásahem se posunul do čela tabulky střelců Huntelaar.

Schalke si při rozlučce s Raúlem vybojovalo třetí místo a přímý postup do skupiny v Ligy mistrů.

Podobný vývoj měl i zápas Kolína ve Freiburgu, ovšem s tím rozdílem, že hostům se podařilo vyrovnat díky Podolskému na 1:1. Svým druhým gólem v bundeslize však poslal domácí znovu do vedení slovenský reprezentant Karim Guédé a Freiburg nakonec zásluhou dvou gólů ze závěru zvítězil 4:1.

Za Leverkusen odehrál 60 minut obránce Michal Kadlec a i po operaci nosu patřil podle německých médií k nejlepším hráčům týmu. Na hřišti uvolnil po hodině hry místo Michaelu Ballackovi při jeho posledním domácím utkání za Bayer.

Hamburk bez zraněného brankáře Jaroslava Drobného remizoval 0:0 s Mohučí, za kterou odehrál celý zápas obránce Zdeněk Pospěch. V dresu Hamburku si vychutnal minutu před koncem při svém střídání rozlučku český záložník David Jarolím.

Již korunovaný mistr Dortmund se utkal se sestupujícím Kaiserslauternem a fanoušci se dočkali sedmi branek. Borussia díky hattricku Barriose zvítězila 5:2 a svou rekordní sérii bundesligových zápasů bez porážky natáhla na 27 duelů.

Finalista Ligy mistrů Bayern Mnichov zvítězil 2:0 nad Stuttgartem. Při remíze 0:0 s Mönchengladbachem si zahrál posledních 27 minut záložník Augsburgu Jan Morávek. V akci byli i středopolaři Jan Polák a Petr Jiráček, jejichž Wolfsburg porazil 3:1 Brémy.

S Michaelem Ballackem se rozloučil i legendární Rudi Völler

Německá fotbalová liga - 33. kolo:
Bayern Mnichov - Stuttgart 2:0 (32. Gómez, 90.+2 Müller), Freiburg - Kolín nad Rýnem 4:1 (36. Mujdža, 54. Guédé, 86. Caligiuri, 90.+1 Freis - 47. Podolski), Hamburk - Mohuč 0:0, Hoffenheim - Norimberk 2:3 (22. Beck, 88. Braahfeid - 9. a 71. Pekhart, 45. Didavi), Kaiserslautern - Dortmund 2:5 (16. vlastní Santana, 49. De Wit - 18., 26. a 55. Barrios, 33. Götze, 76. Perišič), Leverkusen - Hannover 1:0 (75. Kiessling), Mönchengladbach - Augsburg 0:0, Schalke - Hertha Berlín 4:0 (32. a 88. Huntelaar, 73. Holtby, 84. Raúl), Wolfsburg - Brémy 3:1 (66. a 89. Helmes, 40. Salihamidžič - 45.+1 Rosenberg).