16. února 2014 • 17:50

Hloušek přihrál na vítězný gól Norimberku. Vrba byl u toho

Autor: rjm, ČTK
0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

VIDEO | SOUHRN VÝSLEDKŮ 25. KOLA BUNDESLIGY | Fotbalisté Norimberku ovládli bavorské derby a porazili Augsburg na jeho hřišti 1:0. Do utkání 21. kola německé ligy nastoupili v základní sestavě Norimberku čeští záložníci Ondřej Petrák a Adam Hloušek, jenž asistoval u jediné branky zápasu. Jako střídající hráči do utkání zasáhli také záložník Augsburgu Jan Morávek a norimberský útočník Tomáš Pekhart.

Duel Norimberku s Augsburgem sledoval v hledišti český reprezentační trenér Pavel Vrba, který objíždí zápasy reprezentantů.

Viděl, jak Augsburg, který se před zápasem s Norimberkem pyšnil sérií osmi neprohraných ligových utkání v řadě, působil v prvním poločase aktivněji, tlak však nedokázal využít a po půli odcházeli hráči do šaten za stavu 0:0.

Na začátku druhého poločasu předváděl Norimberk útočnější fotbal a v 65. minutě se po přesném centru Adama Hlouška prosadil pojedenácté v sezoně švýcarský útočník Josip Drmič. Tři minuty poté nahradil Kevina Vogta na hřišti Morávek, který výrazně podpořil snahu domácích o vyrovnání.  Augsburg však vstřelit branku nedokázal a zůstal na devátém místě se ztrátou dvou bodů na pohárovou šestou příčku. Norimberk zaznamenal třetí vítězství v jarní části sezony a posunul se na 14. místo.

Bayern: třinácté vítězství v řadě

Nezastavitelný Bayern Mnichov v německé bundeslize válí. Jeho parádní série se nezabrzdila ani v domácím duelu s Freiburgem, který favorit vyhrál 4:0. Nezaváhal ani Dortmund, jenž nasázel Frankfurtu ještě o gól více. Hamburk jen podtrhl svou bídu porážkou na hřišti nováčka z Braunschweigu 2:3. Bayern vyhrál v bundeslize třináctý zápas v řadě. Za Freiburg nastoupili i čeští fotbalisté Vladimír Darida a Pavel Krmaš, jasné prohře ale nezabránili. Favorit vedl 3:0 už po první půli a pak duel v pohodě dohrál.

Bayern v lize naposledy ztratil body za remízu 1:1 s Leverkusenem na začátku října a v sobotu brzy rozhodl o tom, že natáhne svou sérii bez porážky na 46 zápasů. V 19. minutě se trefil hlavou stoper Dante a ještě do přestávky zvýšil dvěma zásahy Xherdan Shaqiri. Krátce před koncem přidal čtvrtý gól Claudio Pizarro.

Za Freiburg nemohl kvůli zánětu šlachy nastoupit záložník Václav Pilař. Naopak své první minuty od začátku listopadu odehrál klíčový středopolař soupeře Bastian Schweinsteiger, který se zotavil po operaci kotníku a nastoupil na poslední půlhodinu.

Dortmund si v lize zopakoval úterní duel ze čtvrtfinále Německého poháru s Frankfurtem, v jehož sestavě tentokrát chyběl útočník Václav Kadlec, a znovu zvítězil. Na rozhodující gól z poháru navázal Pierre-Emerick Aubameyang a v sobotu dal dvě branky už během úvodních 21 minut.

Ve druhé půli přidal gól z penalty Robert Lewandowski a se čtrnácti zásahy zůstal nejlepším střelcem klubu o jednu trefu před Aubameyangem. Debut jako ze snu zažila zimní posila Dortmundu z Partizanu Bělehrad Miloš Jojič, který přišel na hřiště a za 17 vteřin z prvního doteku s míčem zvýšil na 4:0.

Hamburk prohrál v duelu, který jeho kouč Bert van Marwijk označil za "zápas roku", na hřišti Braunschweigu 2:4. Nad Eintrachtem vedl od 23. minuty, kdy Pierre-Michel Lasogga prodloužil do sítě hlavou dlouhý aut. Ve druhé půli však otočil skóre dvěma góly Dominick Kumbela.

Ivo Iličevič sice vyrovnal na 2:2, v závěru ale dal další branku Kumbela a na 4:2 uzavřel skóre Jan Hochscheidt. Předposlední Hamburk si připsal sedmou bundesligovou porážku za sebou a na Braunschweig už má jen jednobodový náskok. Záložník Petr Jiráček i brankář Jaroslav Drobný strávili utkání na lavičce poraženého celku.

Brémy bez Theodora Gebre Selassieho v domácím utkání s Mönchengladbachem téměř potopila chyba jiného obránce Assaniho Lukimyi, který v šesté minutě nahrál do úniku útočníkovi soupeře Raffaelovi. Dvě minuty před koncem však z přímého kopu vyrovnal na konečných 1:1 Ludovic Obraniak.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Mainz - Hannover 2:0
Branky: 51. Malli, 90.+3 Choupo-Moting.

Bayern Mnichov - Freiburg 4:0
Branky: 34. a 42. Shaqiri, 19. Dante, 88. Pizarro.

Hoffenheim - Stuttgart 4:1
Branky: 12. a 66. Schipplock, 49. Volland, 90.+2 Firmino z pen. - 78. Rüdiger.

Leverkusen - Schalke 1:2
Branky: 66. vlastní Santana - 28. Goretzka, 74. Huntelaar.

Augsburg - Norimberk 0:1
Branka: 65. Drmič.

Hertha Berlín - Wolfsburg 1:2
Branky: 21. Skjelbred - 58. Knoche, 78. Caligiuri.

Hosté:

Domácí: Neuer – Rafinha, Martínez, Dante, Contento – Robben (77. van Buyten), T. Müller, Lahm (C) (65. Götze), Kroos, Shaqiri (62. Schweinsteiger) – C. Pizarro.

Hosté: Baumann (C) – Günter (71. Schuster), Krmaš, Höhn, Sorg – Schmid, Ginter, Darida, Fernandes, Klaus (64. Kerk) – Mehmedi (80. Guédé).

Domácí: Starke, van Buyten, Alcântara, Götze, Alaba, Schweinsteiger

Hosté: Schwolow, Diagné, Coquelin, Schuster, Guédé, Kerk, Hanke

Domácí: Martínez, Kroos, Dante

Hosté: Günter

Winkmann – Bandurski, Kleve

Allianz Arena, München

ONLINE ze zápasu Bayern - Freiburg jsme sledovali ZDE.

Hosté:

Domácí: Weidenfeller (C) – Friedrich, Papastathopulos, Piszczek, Schmelzer – Kehl, Mchitarjan (68. Jojić), Şahin, Großkreutz, Aubameyang (71. Hofmann) – Lewandowski (81. Schieber).

Hosté: Trapp – Russ, Djakpa (73. Oczipka), Anderson (33. Kempf), Jung – Madlung, Lanig, Meier (C), Aigner, Weis (54. Schröck) – Rosenthal.

80 100 diváků

ONLINE ze zápasu Dortmund - Frankfurt jsme sledovali ZDE.

18. Braunschweig 34 6 7 21 29:60 25

Střelec gólu Bayernu Dante se raduje. Mnichovský velkoklub zničil soupeře z Freiburgu 3:0 a vyhrál v bundeslize třináctý zápas v řadě