Daridův Freiburg doma porazil Brémy a vzdálil se sestupovým příčkám

0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté Freiburgu udělali další důležitý krok směrem k záchraně v Bundeslize. Na domácím hřišti si poradili s Werderem Brémy a vyhráli 3:1. Český reprezentační záložník Vladimír Darida vyšel gólově na prázdno, ale odehrál celé utkání za domácí mužstvo. Naopak obránce Theodor Gebre Selassie, nastoupil na kraj obrany až ve druhém poločase. Freiburg se díky výhře posunul na čtrnácté místo Bundesligy.

Hosté: 70. Petersen

Domácí: Baumann – Mujdža, Krmaš, Ginter, Sorg – Schmid, Schuster (C), Darida, Klaus (75. Kerk) – Guédé (90. Günter), Mehmedi (82. Zulechner).

Hosté: R. Wolf – Ignjovski, Prödl, Lukimya-Mulongoti, Caldirola – Junuzović, Bargfrede (80. Elia), Obraniak (64. Gebre Selassie) – Di Santo (64. Petersen), Makiadi, Hunt (C).

Domácí: Schwolow, Günter, Höhn, Coquelin, Stanko, Kerk, Zulechner

Hosté: Mielitz, Fritz, Gebre Selassie, Elia, Kroos, Ayçiçek, Petersen

Domácí: Klaus

Hosté: Bargfrede, Hunt

Michael Weiner – Norbert Grudzinski, Holger Henschel – Tobias Welz

Mage Solar Stadion, Freiburg

Freiburg s Vladimírem Daridou a Pavlem Krmašem v sestavě, se po druhém vítězství za sebou vyšvihl z barážové šestnácté pozice a posunul se o dvě příčky výš. Na svého dnešního soupeře, který je dvanáctý, ztrácí čtyři body.

Za jubilejním 100. domácím bundesligovým vítězstvím nasměroval Freiburg kapitán Schuster, jenž se po čtvrthodině hry opřel do míče zdálky po Daridově přizvednutí. Po přestávce zvýšili Klaus (53.) a Mehmedi (59.).

Bývalý freiburský kouč Robin Dutt, nyní ve službách Werderu, na to o pět minut později reagoval dvojím střídáním. Na hřiště poslal českého obránce Theodora Gebre Selassieho a útočníka Petersena, jenž v 70. minutě snížil. Na výhře domácích se ale už nic nezměnilo.

1. Bayern 34 29 3 2 94:23 90
2. Dortmund 34 22 5 7 80:38 71
3. Schalke 34 19 7 8 63:43 64
4. Leverkusen 34 19 4 11 60:41 61
5. Wolfsburg 34 18 6 10 63:50 60
6. Mönchengladbach 34 16 7 11 59:43 55
7. Mainz 34 16 5 13 52:54 53
8. Augsburg 34 15 7 12 47:47 52