Dortmund vyhrál i v bundeslize, pomohl mu neskutečný vlastňák

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

SOUHRN 11. KOLA BUNDESLIGY | Fotbalisté Wolfsburgu porazili Hamburk 2:0 a v německé lize si připsali šestou výhru v řadě. Na lídra tabulky Bayern Mnichov z druhého místa ztrácejí čtyři body. První porážku v tomto ročníku bundesligy utrpěl Mönchengladbach, když podlehl Dortmundu. Tým BVB se dál trápil v koncovce, o těsné výhře 1:0 rozhodl vlastní gól Kramera skoro z poloviny hřiště.

Obě branky Wolfsburgu zařídil belgický reprezentant De Bruyne. Nejprve jeho střelu po signálu při rohovém kopu tečoval Olič za záda českého brankáře Jaroslava Drobného. Ve druhé půli Hamburk nevyužil přímý kop, místo toho následoval brejk domácích a De Bruyne našel Hunta, pro kterého už nebyl problém překonat Drobného podruhé. Hamburk, v jehož sestavě chyběl Petr Jiráček, tak zůstává v pásmu sestupu.

Z něj naopak unikl Dortmund, který poprvé od poloviny září bodoval naplno a ukončil sérii sedmi zápasů, v nichž získal jediný bod. Soupeře z Mönchengladbachu doma naprosto přehrál a nedovolil mu jedinou střelu na branku, ale sám se trápil v zakončení.

Z 22 střel se domácí Borussia prosadila jen jednou, a to jí musel ještě pomoci vlastním gólem soupeř. Německý reprezentant Kramer předvedl nepochopitelný zkrat a téměř z poloviny hřiště nepovedenou malou domů přeloboval vlastního brankáře.

Fotbalisté Freiburgu se záložníkem Vladimírem Daridou v sestavě se dočkali druhého vítězství v sezoně. Na triumf 1:0 nad Kolínem nad Rýnem dnes navázali výhrou 2:0 nad Schalke. První Bayernu Mnichov porazil i díky hattricku Thomase Müllera 4:0 Eintracht Frankfurt.

Freiburg, který čekal na bundesligové vítězství až do minulého desátého kola, se dostal do vedení díky zásahu Christiana Güntera z 22. minuty. Ke druhé trefě přispěl český reprezentant Darida, jehož centr odvrátila obrana gelsenkirchenského celku jen ke skórujícímu Jonathanu Schmidovi.

Suverénní Bayern si ve Frankfurtu pohlídal pohodové vítězství. Ve 23. minutě rozhodl po pohledné kombinaci spoluhráčů Müller, který ve druhém poločase dvěma rychlými trefami mezi 64. a 67. minutou uzavřel hattrick. Dotáhl se tak na čelo tabulky střelců se šesti brankami. Těsně před koncem upravil na konečných 4:0 Xherdan Shaqiri.

Podobně jako Freiburgu se začalo dařit i Brémám, které si připsaly druhé vítězství za sebou i celkově v bundeslize. V sestavě s českým obráncem Theodorem Gebre Selassiem dnes Werder vyhrál 2:0 nad Stuttgartem a posunul se mimo sestupové pozice.

Naopak na poslední místo tabulky se před svým nedělním utkáním s třetím Mönchengladbachem propadl účastník Ligy mistrů a před sezonou jeden ze spolufavoritů na titul Borussia Dortmund.

Hned šest branek za první poločas viděli fanoušci v zápase Hoffenheimu s Kolínem nad Rýnem. Domácí šli do vedení už ve druhé minutě, do 35. minuty ale soupeře pustili do náskoku 3:1. Ještě do přestávky vyrovnal dvěma trefami Roberto Firmino, po změně stran dal ale druhý gól v utkání i záložník Kolína Pawel Olkowski a rozhodl o vítězství hostů 4:3.

Hannover jede, vyhrál třetí zápas v řadě

Fotbalisté Hannoveru zvítězili v předehrávce 11. kola první německé ligy na hřišti Herthy Berlín 2:0 a po třetí výhře v řadě se v tabulce posunuli před víkendovým programem na čtvrté místo. O góly vítězů se podělili francouzský útočník Jimmy Briand a japonský záložník Hiroši Kijotake.

Hertha se naopak dál trápí. Po vyřazení v domácím poháru s třetiligovým Bielefeldem a ligové prohře minulý týden s Paderbornem utrpěla třetí porážku za sebou a v tabulce se na 13. místě přiblížila sestupovým pozicím.

18. Paderborn 34 7 10 17 31:65 31

Fotbalisté Dortmundu se v bundeslize dál střelecky trápili. O jejich výhře nad Mönchengladbachem rozhodl vlastní gól soupeře.