14. února 2015 • 19:45

Drobný dostal na Bayernu 8 gólů, Daridův Freiburg vyhrál v Berlíně

0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

SOUHRN 21. KOLA NĚMECKÉ BUNDESLIGY | Hodně nevydařený zápas prožil český brankář Hamburku Jaroslav Drobný, v zápase na Bayernu inkasoval osm gólů. Hned dvakrát ho překonali Arjen Robben, Mario Götze i Thomas Müller. Dařilo se i fotbalistům Freiburgu, kteří vyhráli 2:0 na hřišti Herthy Berlín a v tabulce se dostali ze sestupového pásma právě před dnešního soupeře. Celé utkání za vítěze odehrál český reprezentant Vladimír Darida, Pavel Krmaš zůstal jen mezi náhradníky.

Drobný naposledy v lize udržel proti obhájci titulu Bayernu čisté konto, tentokrát o něj však přišel už ve 21. minutě, kdy ho z pokutového kopu překonal Thomas Müller. Vzápětí přidal druhou branku Mario Götze a svěřenci kouče Pepa Guardioly rozjeli tradiční ofenzivní představení.

Před přestávkou a těsně po ní se prosadil Arjen Robben, který se dělí se čtrnácti brankami o vedení v tabulce střelců s Alexanderem Meierem z Frankfurtu. Další góly do sítě českého brankáře přidali znovu Müller a Götze, zbývající zásahy obstarali Robert Lewandowski a Franck Ribéry.

Obránce Gebre Selassie se trefil hlavou po rohovém kopu Zlatka Junuzovice v poslední minutě první půle domácího duelu Werderu s Augsburgem, kdy zvyšoval na 3:1. Jeho gól byl nakonec vítězný, protože po přestávce snížil Tobias Werner na konečných 2:3.

Bayernu zůstalo osmibodové vedení v tabulce, i když druhý Wolfsburg v málo vídané přestřelce v Leverkusenu málem ztratil. Na hřišti Bayeru vedl po půlhodině 3:0, po poločase však zaznamenal Korejec Son Hung-min hattrick a Karim Bellarabi srovnal na 4:4. Až v nastavení přidal svůj už čtvrtý gól v utkání Bas Dost a rozhodl o výhře "Vlků" 5:4.

Dortmund přitom podruhé v sezoně inkasoval hned v úvodní minutě zápasu. Už v 45. sekundě musel brankář Dortmundu hodně vyběhnout, k odraženému míči se však dostal jako první hostující Soto a vysokým lobem ze 30 metrů poslal míč do odkryté branky.

Domácí odpověděli po změně stran, kdy nejprve po rohu srovnal Subotič a následně si Reus naběhl za obranu a po kličce brankáři poslal Dortmund do vedení. To však trvalo jen minutu, než Malli znovu srovnal.

Klíčovou roli tak sehrál domácí útočník Aubameyang, který nejprve po rychlém přenesení hry a přihrávce od Reuse zařídil výhru a následně i pojistku. Jeho střelu z přímého kopu totiž gólman vyrazil jen k dorážejícímu Sahinovi.

Hosté se dostali do vedení ve 14. minutě, kdy po autovém vhazování dostal Guédé míč před branku a Klaus ho se štěstím za pomoci tyčky dotlačil do sítě. Pojistka přišla krátce po změně stran poté, co Philipp zužitkoval hlavou v pádu rohový kop. Pro Freiburg to byla druhá jarní výhra a teprve čtvrté vítězství v sezoně.

Radost Freiburgu však kazí jen vítězství dalšího ohroženého celku Paderbornu, který poprvé od začátku listopadu bodoval naplno. Sérii devíti utkání bez vítězství ukončil v Hannoveru, kde sice prohrával po gólu Marcela, ale Lakič a Meha v závěru skóre otočili.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Dortmund - Mohuč 4:2
Branky: 49. Subotič, 55. Reus, 71. Aubameyang, 78. Sahin - 1. Soto, 56. Malli.

Bayern Mnichov -  Hamburk 8:0
Branky:
21. Müller, 23. Götze, 36. Arjen Robben, 47. Arjen Robben, 55. Thomas Müller, 5ž. Robert Lewandowski, 69. Franck Ribéry, 89. Mario Götze.

Brémy - Augsburg 3:2
Branky: 16. Lukimya-Mulongoti, 23. Di Santo z pen., 45. Gebre Selassie - 21. Klavan, 79. Werner.

Hoffenheim - Stuttgart 2:1
Branky: 30. Firmino, 90.+3 Rudy - 39. Sakai

Leverkusen - Wolfsburg 4:5
Branky: 57., 62. a 67. Son Hung-min, 72. Bellarabi - 6., 29., 63. a 90.+4 Dost, 17. Naldo

Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 1:0
Branka: 90.+1 Xhaka)

Frankfurt - Schalke 1:0 (0:0)
Branka: 64. Piazon.

Hertha Berlín - Freiburg 0:2 (0:1)
Branky: 14. Klaus, 52. Philipp

Hannover - Paderborn 1:2
Branky: 66. Marcelo - 72. Lakič, 79. Meha