24. ledna 2016 • 19:30

Bayern a Dortmund mají výhry, Kadeřábek a Darida získali bod

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas za Hoffenheim proti Leverkusenu v úvodním letošním kole bundesligy. Z výhry se po výsledku 1:1 neradoval. Bod bral i další reprezentant Vladimír Darida, jehož Hertha hrála s Augsburgem 0:0. Zápasy jsme sledovali ONLINE na iSport.cz. Druhý Dortmund vyhrál v Mönchengladbachu 3:1 a zopakoval výsledek z úterní přípravy s pražskou Spartou.

Darida i v osmnáctém ligovém utkání sezony dostal šanci od začátku, ale domácí se tentokrát neprosadili a po sérii tří výher brali jen bod. Na posledních dvacet minut za Augsburg nastoupil další český záložník Jan Morávek.

FC Augsburg

Domácí: Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Lustenberger (68. Baumjohann), Skjelbred – Haraguči, Darida (89. Stark), Kalou – Ibišević.

Hosté: Hitz – Verhaegh, Hong Čong-ho, Klavan, Max – Baier, Kohr – Esswein (90. Feulner), Či Tong-won (71. Morávek), Caiuby – Bobadilla (90+1. Matavž).

35 196 diváků

Druhý Dortmund vyhrál v Mönchengladbachu 3:1 a zopakoval výsledek z úterní přípravy s pražskou Spartou. Ve 41. minutě otevřel skóre bývalý hráč domácích Reus a krátce po přestávce zvýšil Mchitarjan. Mönchengladbach v 58. minutě snížil po trefě Raffaela, ale poslední slovo měl čtvrt hodiny před koncem Gündogan. Dortmund ztrácí na vedoucí Bayern Mnichov osm bodů.

Hosté: 75. Toprak

Domácí: Baumann – Kadeřábek, Schär, Süle, Kim Džin-Su – Rudy, Strobl – Volland (79. Uth), Hamad, Schmid – E. Vargas.

Hosté: Leno – Jedvaj (68. Donati), Toprak, Tah, Wendell – Bellarabi (68. Brandt), Kramer – Kampl, Çalhanoğlu, J. Hernández – Kießling.

Domácí: Bičakčić, Joelinton, Polanski, Uth, Amiri, Grahl, Kramarić

Hosté: Ramalho, Donati, Brandt, Jurčenko, Mehmedi, Frey

Domácí: Kim Džin-Su, Hamad

Hosté: Jedvaj, Donati

Fritz – Schaal, Pelgrim

WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim

Celé utkání odehrál také obránce národního týmu Pavel Kadeřábek, jehož Hoffenheim doma neudržel poločasové vedení a remizoval s Leverkusenem 1:1. Na Hamadův zásah odpověděl v 75. minutě hlavou Toprak. Hoffenheim se posunul na předposlední pozici o skóre před Hannover.

Ten v premiéře trenéra Thomase Schaafa na svém hřišti podlehl nováčkovi z Darmstadtu 1:2. Stuttgart zvítězil 3:1 v Kolíně nad Rýnem, ani na lavičce hostů nebyli čeští hráči Adam Hloušek s Janem Klimentem. Další nováček Ingolstadt bez útočníka Tomáše Pekharta doma zdolal 1:0 Mohuč.

Fotbalisté Frankfurtu porazili v 18. kole německé ligy Wolfsburg 3:2. Hattrickem se o výhru Eintrachtu postaral nejlepší střelec minulé sezony Alexander Meier. Wolfsburg navázal na nepovedený závěr podzimu a už popáté za sebou nedosáhl na tři body.

"Vlci" přitom začali dobře a od 25. minuty vedli po gólu bývalého hráče Bayernu Mnichov Danteho. Jenže v druhém poločase začal úřadovat Meier, který za Frankfurt hraje od roku 2004.

Góly v 66. a 73. minutě otočil Meier skóre a ani Schürrleho následná trefa nezajistila hostům body, neboť se třiatřicetiletý domácí forvard prosadil i v třetí minutě nastavení a rozhodčí vzápětí ukončil zápas.

Schalke nevyužilo možnost poskočit na čtvrté místo a s Werderem Brémy prohrálo 1:3. Velkou zásluhu na vítězství hostů měl při jubilejním 300. bundesligovém startu kapitán Fritz, který jeden gól dal a na oba další přihrál.

Na první ligové výhře Brém od 8. listopadu se podílel i obránce Theodor Gebre Selassie, který odehrál celý zápas. Jeho tým zůstal na barážové šestnácté příčce, za Stuttgartem ale zaostává pouze o skóre.

Bayern na úvod vyhrál v Hamburku

Jarní část německé fotbalové ligy začala výhrou Bayernu Mnichov 2:1 v Hamburku. Suverénnímu lídrovi soutěže zajistil vítězství dvěma góly Robert Lewandowski. Obhájce titulu zvýšil svůj náskok v čele tabulky na jedenáct bodů před druhým Dortmundem, který nastoupí v sobotu na hřišti čtvrtého Mönchengladbachu.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z gólu Roberta Lewandowského v prvním jarním zápase bundesligyFoto Reuters

Bayernu pomohl k prvnímu gólu faul domácího brankáře Reného Adlera na Thomase Müllera, který v 37. minutě potrestal z penalty Lewandowski. Po změně stran vyrovnal Aaron Hunt trefou z přímého kopu. O vítězství favorita rozhodl Lewandowski v 61. minutě.

Polský kanonýr dal sedmnáctý gól v tomto bundesligovém ročníku a přiblížil se na rozdíl jedné branky nejlepšímu střelci soutěže Pierru-Emericku Aubameyangovi z Dortmundu.