Autor: rjm, ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Před týdnem to Bayernu doma nevyšlo, teď už ale může slavit. Mnichovský gigant vyhrál 2:1 v Ingolstadtu a je opět německým šampionem. Šampaňské by ale stříkalo v mnichovské kabině i kdyby Bayern prohrál, druhý Dortmund totiž podlehl zachraňujícímu se Frankfurtu. Veselo mohlo být i Pavlu Kadeřábkovi. Jeho Hoffenheim sice prohrál v Hannoveru, ale díky souhře dalších výsledků už má jistou záchranu německé nejvyšší soutěže.

Trenér Pep Guardiola tak i ve své třetí a zároveň poslední sezoně na lavičce Bayernu ovládl ligu. Bavorský celek může dovést ještě k vítězství v Německém poháru, o který se 21. května jeho svěřenci utkají s Dortmundem. V příští sezoně už bývalý kouč Barcelony povede Manchester City.

Bayern mohl v případě výhry získat titul už v minulém kole, s Mönchengladbachem ale pouze remizoval 1:1 a oslavy musel o týden posunout. Stejně jako při předchozích devíti triumfech tak neudělal rozhodující krok v domácí Allianz Areně, naposledy se před vlastními fanoušky z titulu radoval v sezoně 1999/2000.

Do vedení se mnichovský klub dostal v 15. minutě. Matip fauloval ve vápně Ribéryho a penaltu s přehledem proměnil Lewandowski. V 32. minutě polský reprezentant zužitkoval povedenou Alonsovu přihrávku za obranu a vstřelil 29. gól v ročníku. Vyrovnal tak nejlepší počin zahraničního hráče v bundeslize, stejný počet branek dal v sezoně 2011/12 nizozemský forvard Huntelaar v dresu Schalke.

Snížit se podařilo krátce před přestávkou Hartmannovi, který využil pokutový kop nařízený po Alonsově faulu. Bayern inkasoval v lize z penalty po 774 dnech. Další gól ale Ingolstadt nepřidal a po osmi zápasech doma prohrál.

Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví zisk čtvrtého bundesligového titulu v řadě

Bayern by o jistotu titulu nepřišel ani v případě prohry, neboť druhý Dortmund podlehl ve Frankfurtu 0:1. Domácí, bojující o udržení v soutěži, vstoupili do zápasu velmi aktivně a ve 14. minutě zužitkovali tlak. Hasebeho centr proměnil hlavou Aigner, který se prosadil ve dvou zápasech po sobě poprvé od loňského února. Dortmund poprvé v roce 2016 prohrál.

Reprezentační záložník Vladimír Darida se po třech týdnech vrátil do základní sestavy Herthy Berlín a už po čtvrthodině zápasu s Darmstadtem skóroval. Po Mittelstädtově centru nasměroval z voleje míč za gólmana Matheniu a oslavil pátou trefu v sezoně. Domácím ale radost vydržela pouhých devět minut, než vyrovnal Gondorf.

Darida překonal brankáře Darmstadtu i v druhém poločase, další zásah si ale nepřipsal, neboť rozhodčí gól neuznal kvůli ofsajdu. Na druhé straně naopak v závěru dokonal obrat nejlepší střelec Darmstadtu Wagner a Hertha spadla z pátého na šesté místo, neboť Mohuč vyhrála 3:1 ve Stuttgartu.

Čtvrtý Mönchengladbach otočil utkání s třetím Leverkusenem a zvítězil 2:1. Za hosty otevřel skóre po dvaceti minutách Aránguiz, domácí ale spasil Hahn, který vstřelil obě branky Borussie a v posledních třech zápasech se trefil čtyřikrát.

Jaroslav Drobný nastoupil v brance Hamburku v duelu s Wolfsburgem, a přestože inkasoval pouze jednou po gólu Luize Gustava z 73. minuty, jeho tým nezískal ani bod. Nastoupil také obránce Pavel Kadeřábek za Hoffenheim, který sice prohrál na půdě posledního Hannoveru 0:1, ale přesto je zachráněný.

Brémy s Theodorem Gebre Selassiem v sestavě remizovaly 0:0 v Kolíně nad Rýnem a nacházejí se na barážové šestnácté pozici. O udržení svedou v posledním kole přímý souboj s patnáctým Frankfurtem.