27. srpna 2017 • 15:00

Jesle od Lewandowského i dobré zákroky. Pavlenka čelil Bayernu

Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man! Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man!
Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán

Křest ohněm má v bundeslize za sebou Jiří Pavlenka. Už v rámci druhého kola nejvyšší německé soutěže přijel na hřiště Werderu Brémy, kam brankář v létě přestoupil, obhájce titulu Bayern Mnichov. Českého gólmana trápil především polský kanonýr Robert Lewandowski, jenž zápas dvěma brankami nakonec rozhodl.

Horké chvilky v zápase proti velkoklubu začaly Pavlenkovi už v šesté minutě, když musel čelit střele Arjena Robbena, s nebezpečným pokusem nizozemského křídelníka si ale poradil.

Další akce Bayernu přišla už za malou chvíli -  Vidalův centr z pravé strany český brankář vyrazil jen před Tolissa, který z hranice malého vápna pohotově vystřelil a orazítkoval břevno branky Werderu.

SESTŘIH: Brémy - Bayern 0:2. Pavlenku dvakrát překonal Lewandowski
1080p 720p 360p

Pak se rozhodl prověřit pozornost bývalého gólmana Slavie znovu Robben, jeho hlavička však postrádala přesnost a Pavlenka proti ní ani nemusel zasahovat.

Až do sedmdesáté minuty to vypadalo, že by si pětadvacetiletý gólman mohl proti slavnému soupeři připsat své první čisté konto v německé lize. To by ovšem na hřišti nesměl být Robert Lewandowski.

Ten nejprve efektně poslal míč za Pavlenkova záda po přihrávce střídajícího Comana, o čtyři minuty později pak po průniku obranou Werderu nadělil českému brankáři dokonce jesle.

Brémy jsou tak po dvou ligových zápasech stále bez bodu i vstřelené branky, trenér Alexander Nouri však na hře svého týmu viděl i pozitiva. „Po většinu zápasu jsme hráli vážně dobře, ale náš přechod z obrany do útoku nebyl dost dobrý,“ hodnotil prohrané utkání kouč domácích.

Zápas nabídl ještě jednu českou stopu - stejně jako Pavlenka devadesát minut odehrál i Theodor Gebre Selassie, který měl o důvodech porážky jasno. „Bayern byl dnes v zakončení velmi efektivní. My jsme měli být před brankou přesnější,“ prohlásil český pravý bek po duelu s favoritem celé soutěže.

Domácí:

Hosté: 71. Lewandowski, 75. Lewandowski

Domácí: Pavlenka – Gebre Selassie, Bauer, Sané, Veljković, Augustinsson – Gondorf (76. Bargfrede), M. Eggestein (76. Kainz), Delaney – Bartels (84. J. Eggestein), M. Kruse.

Hosté: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Tolisso, Th. Alcântara, Arturo Vidal (85. Rudy) – Robben (64. Coman), Lewandowski, Ribéry (73. T. Müller).

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)

1.  Bayern 4 4 0 0 11:2 12
2.  Hertha Berlin 4 3 1 0 9:4 10
3.  Dortmund 4 2 2 0 8:3 8
4.  Werder 4 2 2 0 7:5 8
5.  Wolfsburg 4 2 1 1 8:7 7
6.  Mgladbach 4 2 1 1 7:6 7
7.  Mainz 4 2 1 1 4:3 7
8.  Norimberk 4 1 2 1 4:3 5