27. dubna 2018 • 21:25

Kaiserslautern jde do 3. ligy. U historického pádu byl i Altintop

Baník - Brno: Procházka centrem našel na zadní tyči Diopa, který posílá domácí do vedení 1:0! Baník - Brno: Procházka centrem našel na zadní tyči Diopa, který posílá domácí do vedení 1:0!
Bohemians - Sparta: Video v akci. Franěk dlouho zkoumal pád Vatajelua, penalta nakonec nebyla Bohemians - Sparta: Video v akci. Franěk dlouho zkoumal pád Vatajelua, penalta nakonec nebyla

Čtyřikrát získal německý titul, nastupovali za něj čeští legionáři Kadlec, Kuka, Morávek, Siegl, Lokvenc, Gabriel, Šimůnek, Hloušek, ale i domácí mistři světa Brehme, Klose, Walter…Teď může populární klub 1. FC Kaiserslautern na léta slávy jenom vzpomínat. Dnešní porážka 2:3 s Bielefeldem rozhodla o pádu do 3. bundesligy. U historického sestupu byl i turecký záložník Halil Altintop, na podzim ještě hráč Slavie.

Před dnešním 32. kolem měl Kaiserslautern už jenom teoretickou naději na záchranu ve druhé bundeslize. Musel by vyhrát všechna tři zbývající utkání a doufat v masivní ztráty konkurentů z Darmstadtu a St. Pauli. Šanci živil do druhého poločasu. Nad Bielefeldem vedl 2:0, nakonec prohrál 2:3. Osudnou se mu v 61. minutě stala hra rukou obránce Benjamina Kessela. Hříšník dostal červenou kartu a z nařízené penalty soupeř snížil na 1:2. Vítězný gól padl ve třetí minutě nastavení.

Na devět minut se na trávník dostal i Halil Altintop. A byla to tečka za jeho podivnou sezonou. V létě přišel do pražské Slavie, aby jí pomohl vykopat Ligu mistrů, teď je spolupodepsán pod pádem Kaiserslauternu. Na jaře nastoupil do jedenácti utkání, připsal si v nich jeden gól a 324 minut na trávníku.

Kaiserslautern patří k tradičním fotbalovým organizacím. Když Německo v roce 1954 získalo první titul mistrů světa, bylo v sestavě pět hráčů 1. FC v čele s legendárním útočníkem Frizem Walterem. V roce 1963 byl klub zakládajícím členem bundesligy, působil tam až do roku 1996. Rok po sestupu se mezi elitu vrátil a pod slavným trenérem Otto Rehhagelem hned senzačně získal jako nováček titul – i zásluhou obránce Miroslava Kadlece a útočníka Pavla Kuky.

Další pád v roce 2006 se protáhl na čtyři sezony v druhé bundeslize. Potřetí a naposledy Kaiserslautern sestoupil před šesti roky. Od té doby vystřídal deset trenérů (pět jenom v této sezoně!), ani jednomu se nepodařilo tým vytáhnout na dohled návratu. Poprvé v historii tak 1. FC bude hrát až třetí nejvyšší soutěž.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

1.  Bayern 34 27 3 4 92:28 84
2.  Schalke 34 18 9 7 53:37 63
3.  Leverkusen 34 15 10 9 59:44 55
4.  Hoffenheim 34 15 10 9 66:48 55
5.  Dortmund 34 15 10 9 64:47 55
6.  Lipsko 34 15 8 11 57:53 53
7.  Stuttgart 34 15 6 13 36:36 51
8.  Frankfurt 34 14 7 13 45:45 49