Brémy ukončily sérii porážek, nevídaná bída Bayernu pokračuje

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Bayern Mnichov nevyhrál v německé fotbalové lize potřetí za sebou, proti Düsseldorfu neudržel dvougólové vedení a pouze remizoval 3:3. V Allianz Areně čeká na výhru čtyři ligová utkání, což je společně se sériemi z let 1966 a 1994 nejdéle v historii klubu. První Dortmund zvítězil 2:1 v Mohuči, opět se prosadil střídající Paco Alcácer. Brémy s Jiřím Pavlenkou a Theem Gerbe Sellasiem dokázaly utnout sérii tří proher v řadě.

Fotbalisté Brém ukončili sérii tří porážek v německé lize vyrovnávacím gólem v nastaveném čase proti Freiburgu, se kterým remizovali 1:1. V základní sestavě Werderu nastoupili i obránce Theodor Gebre Selassie a brankář Jiří Pavlenka.

Brémy prohrávaly od 42. minuty, kdy se trefil z penalty domácí Waldschmidt. Pavlenka sice vystihl směr střely, ale německý útočník poslal míč do horního rohu, kam českým gólman nedosáhl. Vyrovnat se hostům povedlo až v závěru po rohovém kopu, na který přiběhl i Pavlenka. Míč se odrazil od domácího hráče k volnému Augustinssonovi, který měl snadnou pozici ke vstřelení gólu.

Brémy jsou aktuálně na sedmé příčce a od pohárových míst je dělí jen dva body. Freiburg se nachází o čtyři místa níže.

Mizérie Bayernu nadále trvá

Bayern se brzy ujal dvougólového vedení, nejprve v 17. minutě otevřel skóre po rohovém kopu Süle a o tři minuty později zvýšil Müller. Nováčkovi soutěže se podařilo krátce před pauzou snížit, když odražený míč poslal za Neuerova záda Lukebakio.

Bavorský velkoklub soupeři opět odskočil v 58. minutě, kdy se podruhé v zápase trefil umístěnou střelou z hranice vápna Müller. V 77. minutě se ale zcela sám za obranou ocitl Lukebakio a samostatný únik přesně zakončil na přední tyč. Takřka totožným způsobem pak završil belgický útočník v posledních vteřinách nastaveného času hattrick.

Vestfálské vosy drží neporazitelnost

Po bezbrankové první půli v zápase Mohuče s Dortmundem otevřel Alcácer skóre v 67. minutě, na hřišti byl přitom pouhé tři minuty. Španělský útočník dal svůj devátý gól v sezoně, z toho osmý v roli střídajícího hráče.

Mohuč dokázala srovnat o tři minuty později zásluhou Quaisona, ale v 76. minutě rozhodl parádní střelou o břevno Piszczek. Borussia si udržela letošní neporazitelnost a před druhým Frankfurtem má náskok sedm bodů.

Berlínská divočina

Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas při remíze Hoffenheimu 3:3 na půdě Herthy Berlín. Záložník Herthy Vladimír Darida se v nominaci svého týmu neobjevil.

Hoffenheim vykročil za pátou ligovou výhrou v řadě gólem v první minutě zápasu, kdy Szalaiovo přiťuknutí ve vápně využil k přesné střele Demirbay. V 10. minutě se dostal do brejku po dlouhém výkopu brankáře Baumanna Kramarič a skákající míč napálil pod břevno. Baumann se stal po více než dvou letech prvním bundesligovým brankářem, který si připsal asistenci.

O chvíli později snížil Ibiševič, ale v 56. minutě vrátil Hoffenheimu dvoubrankové vedení hlavou Bičakčič. O další snížení se postaral Leckie a vítěznou sérii Hoffenheimu utnul vyrovnávacím gólem v 87. minutě Lazaro.

Pohoda Frankfurtu pokračuje

Frankfurt prodloužil svou sérii bez porážky na devět soutěžních zápasů, z nichž osm vyhrál. Pomohla mu k tomu i De Guzmánova trefa po 54 vteřinách hry, na kterou navázali v druhém poločase brankami Haller a Rebič. Za domácí zkorigoval skóre v 90. minutě Córdova. Francouzský útočník Haller skóroval v sedmém soutěžním zápase v řadě, což se v dresu Frankfurtu naposledy podařilo v roce 1993 Anthonymu Yeboahovi.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:
Augsburg - Eintracht Frankfurt 1:3
Branky:
 90. Córdova - 1. De Guzmán, 47. Haller, 68. Rebič.

Bayern Mnichov - Düsseldorf 3:3
Branky: 20. a 58. Müller, 17. Süle - 44., 78. a 90.+3 Lukebakio.

Hertha Berlín - Hoffenheim 3:3
Branky: 12. Ibiševič, 71. Leckie, 87. Lazaro - 1. Demirbay, 10. Kramarič, 55. Bičakčič

Mohuč - Dortmund 1:2
Branky: 70. Quaison - 66. Alcácer, 76. Piszczek.

Wolfsburg - Lipsko 1:0
Branka: 50. Roussillon.

Freiburg - Brémy 1:1
Branky: 42. Waldschmidt z pen. - 90.+2 Augustinsson.

Mönchengladbach - Hannover 4:1
Branky:
7. Hazard, 44. Lang, 58. Stindl, 77. Zakaria - 1. Wood.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.