Série skončila! Dortmund poprvé padl, vyzrál na něj nováček

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Düsseldorfu ukončili neporazitelnost Dortmundu v bundeslize. Tým z konce tabulky v 16. kole porazil doma suverénního lídra soutěže 2:1. Náskok Borussie v čele tabulky se zmenšil na šest bodů, protože jeden z jejích pronásledovatelů Mönchengladbach zvítězil 2:0 nad Norimberkem a poprvé v klubové historii udržel v celé první polovině soutěže stoprocentní bilanci na vlastním stadionu.

Již jistý podzimní mistr Dortmund nebyl na hřišti nováčka soutěže odměněn za aktivitu a po gólech Dodiho Lukebakia a Jeana Zimmera prohrával po necelé hodině hry 0:2. Španělský útočník Paco Alcácer si jako náhradník v 81. minutě dvanáctým gólem v sezoně upevnil pozici v čele tabulky střelců, ale víc už hosté zápas nezdramatizovali. Düsseldorf po druhé výhře za sebou opustil sestupové pozice.

Marco Reus reaguje na neuznanou branku rozhodčím v zápase s Düsseldorfem

Hráči Mönchengladbachu se proti předposlednímu Norimberku také dlouho nedokázali prosadit a před přestávkou zahodili i penaltu, přesto nakonec i osmý domácí zápas proměnili v tříbodový zisk. Těsně po pauze o tom rozhodl belgický záložník Thorgan Hazard, který devátým gólem v sezoně napravil své selhání při exekuci pokutového kopu z 45. minuty, kdy přestřelil branku. V závěru výhru pojistil francouzský útočník Alassane Pléa.

Norimberk čeká v lize na výhru už deset zápasů a nic na tom nezměnil ani Ondřej Petrák v základní sestavě. Vítězství vybojoval francký klub naposledy na konci září a ve středu jej Hannover může poslat na dno tabulky.